Зукърбърг знаел за спорните практики за опазване на данните?

Появиха се имейли, злепоставящи директора на Facebook

13.06.2019 • 21:35 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Зукърбърг знаел за спорните практики за опазване на данните?
Зукърбърг знаел за спорните практики за опазване на данните?

Facebook Inc. разкри имейли, които изглежда свързват главния изпълнителен директор Марк Зукърбърг с потенциално проблематичните практики за поверителност в компанията, пише в. "Wall Street Journal", като се позовава на запознати с въпроса.

Разкриването на имейлите в процеса на отговор на продължаващото разследването на федералните власти за неприкосновеността на данните, поражда опасения, че те ще бъдат вредни за Facebook - поне от гледна точка на PR отношенията, ако станат публични. Потенциалното въздействие на вътрешнофирмените имейли е фактор в желанието на технологичния гигант да постигне бързо извънсъдебно уреждане на спора от Федералната търговска комисия, пояснява един от източниците. 

Facebook работи, спазвайки т. нар. решение за съгласие от 2012 г. с агенцията, свързано с неприкосновеността на личния живот, а имейлите, изпратени по това време, показват, че Зукърбърг и други висши ръководители не са направили приоритет спазването на заповедта на комисията. 

Още по темата четете в investor.bg.

Снимка: Reuters

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички