Безсънни нощи, сблъсъци между полицаи и роми. Ботевград продължава да влиза в информационния поток с нови криминални сюжети. Вълна от защита на политици и обществени фигури към работата на органите на реда, които бяха посрещнати с камъни и дървета в кв. "Север".
От другата страна - контраобвинения в превишени полицейски правомощия и безпричинно насилие над невинни хора.
"Това са едни социални паразити, консуматори на социални помощи, които не работят, имат фалшиви ТЕЛК-ове. Те няма какво да правят през нощта, тъй като не са изморени и слушат кючеци до ранните сутрешни часове. А общините, държавата и властта не могат да се справят с тях и да ги накарат да не пречат на останалите хора", коментира в студиото на "България сутрин" евродепутатът Ангел Джамбазки.
В събота вечер седем души бяха задържани в Ботевград след шумна ромска веселба, която прерасна в масов бой между жители на ромския квартал "Север" и жандармеристи.
Служителите на реда са се отзовали на сигнал за силна музика, отишли и били посрещнати от летящи предмети. Ромите пък твърдят, че полицаите стреляли по бременна жена.
Междувременно властите разпространиха кадри от охранителна камера, на които се вижда, че униформените са били "посрещнати" с колове, камъни, и дори са били замеряни с пейка.
"През последните 30 години полицейските служители в държавата, които са малко на брой, неекипирани и немотивирани, не смеят да наложат ред в ромските гета, защото след това ще бъдат съдени от най-различни комитети и органицации, защитаващи фалшиви права и свободи", посочи още Джамбазки.
По думите му проблем с ромите няма, проблемът е с циганските гета.
"След 1989 година политиците в България са допуснали циганите да заживеят свой отделен живот, да разградят държавата и да си направят катуни, да заживеят в собствена паралелна вселена, както и да си създадат посредници, наричани още медиатори, които днес търгуват с гласовете им", подчерта евродепутатът пред Bulgaria ON AIR.
В студиото на Златимир Йочев Ангел Джамбазки отсече, че именно това захранва политическата корупция. А ромските гета непременно трябва да бъдат разрушени.
Вижте видеото с целия разговор!
Око-Флекс поведе Левски към разгром с 6:0 срещу Спартак Варна
В кадър: Пожар избухна между "Младост" и "Малинова долина"
Ще плащат, за да останат: Източният фланг на НАТО се бори за американските войски
Йотова към българите в Северна Македония: Няма да се отречем от вас
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Соларни панели над оризища: По-малко реколта, но 14 пъти по-високи приходи
НАСА сглобява бъдещата лунна база парче по парче
Космическа разходка на 25 август: Астронавтите ще монтират антена
Разгадана е мистерията на пирамидата Уака Пукляна: Откриха доказателства за древен кървав ритуал
Военен хеликоптер се включи в спасителна акция на туристка под Мальовица
Седмичен хороскоп 24 август - 30 август 2026
253 доброволци са дарили кръв във Варна за седмица
Ветераните на Спартак спечелиха турнира в памет на Живко Господинов и Стефан Найденов
Откриха останки от дрон и на плажа край варненския квартал "Галата"
Кадър на деня за 22 август
Путин признава икономическите щети от украинските удари и хвали "героите" от руската армия
Унгария рестартира един ядрен реактор заради повишено ниво на Дунав
Канада налага ответни мита "долар за долар" на САЩ от 8 септември