Граждани излязоха на мирен протест с искане за незабавно изграждане на продължение на бул. "Царица Йоана" от "Люлин" до Индустриална зона Божурище. Хората от квартал "Толева махала" и град Божурище настояват, че повече не могат да търпят трафика, който минава покрай домовете им. Протестът им се проведе под засилено полицейско присъствие.
"Не можем да спим! Трафикът вече не може да се търпи. Инфраструктурата не може да поеме този трафик към Индустриални зони. Искаме незабавно да бъде изградено това продължение на бул. "Царица Йоана" от Околовръстното към Индустриални зони директно. До момента нито една институция не се ангажира с изграждането на това трасе", обясни представител на гражданското недоволство.
"Денят започва много рано, още към 3 часа, когато и ТИР-овете започват да минават. Тресенето на къщите е невероятно. Трафикът е много интензивен, много шумен", каза протестираща пред репортер на Bulgaria ON AIR.
Жителите не се задоволяват с аргумента, че с разширяването на индустриалната зона ще се открият много нови работни места. Те подчертаха, че никога не са имали липса на работни места. Радваме се на Индустриални зони, но много ни пречат, коментира жена от протестиращите.
Някои от хората се притесняват за децата и внуците си. Самите те пресичат с вдигнати ръце, за да не бъдат ударени от автомобилите, а къщите им треперят заради тежкия трафик.
Представител на "Национална компания индустриални зони" посочи в ефира на "България сутрин", че проблемът е общ. Работи се по въпроса, ангажирани са архитекти и пътни инженери, като вече са изготвени два проекта, стана ясно от думите му. На 28 юни ще се проведе среща, на която пред гражданите ще бъдат изложени двата идейни проекта.
Кметът на район "Връбница" не се ангажира с мнение дали има временно решение на проблема и посочи, че е обсъждано алтеранативно трасе през Калотина. А хората са решени на продължителни протести, ако няма конкретно решение.
Ботев Враца измъкна точка срещу Септември с късен гол
Пол Мание покори София, над 200 000 гледаха финала на Джирото
Губи ли Европа автоиндустрията си? Сама дава ключовете на китайските гиганти
Катя Ивкова пое здравното министерство
Антония Ташева: С диагнозата лупус дойде облекчението и доказателството, че не съм „симулантка“
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
Топ 10 космически факта, които звучат като научна фантастика
Пентагонът разсекрети част от архивите си за НЛО
Светът е изправен пред рекордно супер Ел Ниньо: Какви са заплахите?
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Прожектират филм за годишнината на ПГИТ „Д-р Иван Богоров“ – Варна
Илин Димитров започна проверка в Министерството на туризма
Още два медала за България от Световната купа по спортна гимнастика във Варна
Какво време ни очаква в понеделник?
Кувейт е атакуван с дронове
Alphabet е напът да стане най-голямата компания в света благодарение на изкуствения интелект
Как ликвидността движи пазарите
Голям център за данни на Microsoft в Африка се бави заради искане за гарантирани плащания
Трима души загинаха при руски удари в Югоизточна Украйна въпреки примирието
преди 4 години