Днес във фоайето на Университета за национално и световно стопанство хиляди студенти ще могат да срещнат бъдещите си работодатели в кариерно събитие, което събира представителите на 45 фирми и млади специалисти.
"За втора поредна година организираме това събитие. Над 7000 студенти ще могат да се срещнат с бъдещите си работодатели, да проведат кратки интервюта и да намерят бъдещата си работа", отбеляза председателят на студентския съвет в УНСС Кристиян Маджуров в "България сутрин".
Той поясни, че желаещите да участват в кариерното събитие трябва да носят CV. "Може да присъстват студенти от цялата страна. Всички млади хора могат да намерят своята работа. Целим да заздравим връзката бизнес-университет", обясни още Маджуров.
"Миналата година имахме посещение от над 6300 студенти. Има студенти от маркетинг, финанси и счетоводство, филологии и още. Недостиг има в IT сектора. Outsourcing компаниите, които навлизат на нашия пазар, ще бъдат на това събитие", посочи проект-мениджърът в rabota.bg Росица Радоева пред Bulgaria ON AIR.
Вижте повече във видеото!
Турция ще достигне Луната през 2027 г. със собствен ракетен двигател
Мирчев: Мнозинството започна с фалстарт
Катя Ивкова пое здравното министерство
Антония Ташева: С диагнозата лупус дойде облекчението и доказателството, че не съм „симулантка“
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Starship Flight 12: Подготовка за дебюта на версия V3
Lunar Outpost набра 30 млн. долара за разработката на лунохода Pegasus
Нова CRISPR система използва ДНК вместо РНК за откриване на генетични цели
Тръмп обяви тридневно примирие между Украйна и Русия
Хороскоп за 9 май 2026
Новият премиер назначи 18 заместник-министри
92.52% от левовите банкноти и монети вече са изтеглени
Трима отпаднаха от състава на Черно море за мача с Ботев
S&P 500 и Nasdaq покориха следващите рекордни върхове
Какви са приоритетите пред новото правителство?
Зеленски подписа указ, позволяващ провеждането на парада в Москва на 9 май
Доналд Тръмп договори тридневно примирие между Украйна и Русия