На Гергьовден по традиция на българската трапеза присъства агнешкото месо. Шеф Жоро Иванов каза пред камерата на Bulgaria ON AIR, че най-важните неща, за да се сготви добре месото, са то да е прясно и мариновано.
"Най-простата марината, която се използва в България, това е киселото мляко. Само по себе си то изважда този натрапчив силен аромат на агнешкото, съответно тонизира месото", обясни готвачът в ефира на "България сутрин".
Той обясни още, че прясното месо се разпознава по мазнината, която трябва да е свежа и максимално бяла. Шеф Иванов допълни също, че на месото му трябват около 3 часа, за да се сготви добре, като посъветва домакините да слагат агнешкото във фурната, загрята на 180 градуса и завито с фолио.
Вижте видеата!
Никола Минчев: Радев говори едно в България и друго в Брюксел
Само Путин е над него: Кой е "пазителят на тайните" на Кремъл и как западните служби го разкриха?
За първи път в България оперираха "пеперудено дете" в "Пирогов"
Иво Сиромахов за ИТН: Някак си се самоизчегъртаха
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
Франция регистрира около 1000 допълнителни смъртни случая от жегите
Морска гара-Варна става на 58 години
11-годишно момче бе спасено три дни след земетресенията във Венецуела
Жена загина при пожар във Варна
Горещо време в цялата страна днес
Температурни рекорди в Европа бяха подобрени и горещата вълна се движи на изток
Акция на седмицата: "Българска фондова борса" АД (БФБ)
Залогът за обезценяване на долара се разпада и една от причините е Кевин Уорш
С рекорден дефицит доверието в бюджетния разум се връща трудно