Социалисти от София и страната се събраха в 10.30 часа на пл. "Народно събрание" на шествие по случай 1 май. Шествието започва именно от сградата на парламента и ще продължи към Борисовата градина, където ще бъде отбелязан празникът на левия печат.
А идеята за този празник се ражда още преди 25 години, разказа пред Bulgaria ON AIR главният редактор на в. "Дума" Таня Джаджева.
"За левите хора първи май стана неразривно и празник на левия печат", заяви Джаджева. Паралелно с темата за левия печат, тя коментира и ситуацията със свободата на словото у нас:
"Мисля, че в гилдията сме достатъчно наясно в какви условия работим всички ние в България. Не е завидно положението, но точно в това е предизвикателството на всички", добави тя.
Тази година организираното от БСП шествие ще мине под надслов "За справедливо заплащане на труда! За българско производство".
От 8.00 ч. до приключване на мероприятието се забранява престоят и паркирането на пътни превозни средства на северната дъга на пл. "Св. Александър Невски", с изключение на автобусите превозващи участниците в мероприятието, както и на пл. "Народно събрание", съобщават от Столичната община.
А от 9.30 до 11.30 ч. се забранява влизането на пътни превозни средства по бул. "Цар Освободител" между бул. "Васил Левски" и ул. "Г.С. Раковски", само при необходимост и по преценка на отдел "Пътна полиция" при СДВР.
Очаквайте видео
За първи път евтанизираха дете под 12 години в Нидерландия
Рестарт: Съдът реши делото срещу Петков и Божанов да се гледа по същество
Приятелката на шотландски национал събра всички погледи на Световното
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Условията, в които живеем, могат да влияят на скоростта, с която остаряваме
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Румен Радев: Дефицитът ще бъде доста над 3%
Варненски райони остават без вода днес
Има задържан във връзка с трите трупа в Угърчин
Шофьор с 2,87 промила блъсна три коли в центъра на Варна и размаха пистолет
Шишков за Баба Алино: Държавата не може да си позволи да събори в такъв мащаб незаконно строителство
Социолог: Хората не вярват на институциите, след като не изпълняват обществената си функция
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса „Банка на годината“
ЕС преодоля бюджетен спор, без да разтревожи пазарите или рейтинговите агенции
ЕС готви банкова реформа до 2027 г. с цел да отключи милиарди за инвестиции