Към момента ситуацията в Израел е спокойна. Това каза журналистът Весела Райчинова в ефира на "България сутрин".
"Очаква се всеки момент сирените да зазвучат отново, той като са изстреляни стотици дронове от Иран, които вече трябва да са близо до Израел. Очаква се "Железният купол" да прихване тези дронове, което ще даде сигурността на гражданите, но и не само. Гражданите трябва да бъдат на съответните защитени и обезопасени места", заяви тя.
Райчинова обясни пред Bulgaria ON AIR, че ситуацията е свързана с извънредно положение, което внася безпокойство, особено за хората, които са на гости.
"За тези от нас, които сме свикнали на ситуацията, се надяваме, че тя няма да бъде с тежък сценарий, който може да доведе до по-дълго затваряне и на въздушното пространство. Надяваме се, че след изстрелването на дроновете няма да има още изстрелване на ракети, въпреки, че се очаква. Събудих се през нощта, със сирената. Наложи се да поема отговорност за хората, които се намират тук, на фестивала "Българска душа на святата земя", разказа Райчинова.
Фестивалът се прави всяка година, тази година събитието е присъствено.
"13 човека са тук, на гости са, включително и директорът на Изпълнителната агенция на българите в чужбина. Те сутринта бяха заедно с посланик Гергова, която се видя с групата. Част от групата трябва да се върне в неделя сутрин", информира тя.
Гледайте целия разговор във видеото.
Хванаха мъж в Гърция да язди кон в нетрезво състояние, глобиха го със 700 евро (ВИДЕО)
Гюров пита кабинета: Ще има ли реакция на твърденията за иранска „хибридна операция“?
Остър спор в парламента: Стоянов прати Мирчев "да нарами пушката и да заминава"
5 ранни неврологични признака на дефицит на витамин B12, които лесно се пропускат
Лекарствата по здравна каса поевтиняват, докато инфлацията у нас расте
Кърмене – ползите му са повече от хранене
Чуждо тяло в ухото или носа при децата – какво не трябва да правим?
Лунното затъмнение през август 2026 г.: Как да го наблюдавате?
Скрити съкровища: Активни вулкани издигат на повърхността ценни метали
Време ли е Плутон отново да бъде наречен планета?
Телескопът „Спицър“ на НАСА: 16 години инфрачервени открития в космоса
Депутатите приеха промените в Закона за държавния служител
10-годишни деца замервали колата на Невяна Владинова
Дете е с мозъчно сътресение, след като клон падна отгоре му във Варна
Кой е Пабло Молина – трикратният шампион, който влиза в SENSHI 33 Grand Prix като №1 в BoxRec
„България Еър“ увеличава полетите си до Бургас за Евровизия 2027
OnlyFans е изплатила на собственика си дивидент от 709 млн. долара в месеците преди смъртта му
Защо по-ниски екотакси няма да намалят цените на електроуредите
Porsche сключи договор за АІ за 1,25 млрд. евро с най-голямата индийска ІТ фирма
Министерството на финансите пласира 10-годишни ДЦК за 95 млн. евро