Май месец е изпълнен с празници и немалко хора използват почивните дни, за да отидат на ваканция.
За да подсигурим бързо и лесно имота си, когато ни няма вкъщи, е най-добре да се консултираме с правилните хора, съветва мениджърът на ключарски центрове Ерик Борисов.
"Избирате си ключарски център или ключар, познат, приятел. Другият вариант е в интернет - срещу безплатно обаждане можете да направите своята консултация. Може да отидете и на място да поговорите с ключар, който да ви насочи по най-добрия начин", каза той в студиото на "България сутрин".
По думите на Борисов индивидуалният подход е най-добрият фактор, когато искаме да подсигурим дома си.
"Спрямо всяка врата, спрямо всеки бюджет има решение. Най-добрият вариант е да се започне от входа на блока, но е трудно да се организират всички. Затова трябва да се обърне внимание на дома. Винаги има по-добър вариант от вашето заключване", категоричен е специалистът.
Кой е най-сигурният ключ
"Най-сигурно е да се подходи комплексно, да се направи врата по ключалките. Когато избирате врата за дома си, е хубаво да се консултирате с ключари, които да дадат добро решение. Вратите се правят по ключалките. Бравата е важна, също бронировката и хай секюрити патронът. Това са най-добрите заключвания в момента. Когато имате съществуваща врата, независимо дали е с касова брава, може да бъде преработено и да бъде направен вариант, в който да се сложи патрон и да защитим дома с минимум средства", обясни Борисов пред Bulgaria ON AIR.
По думите му това, че ключът на пръв поглед изглежда елементарен, не означава, че е за ключалка, която лесно може да бъде преодоляна.
"В момента има много добри метални врати, които се произвеждат. За тях е напълно достатъчно да имате една ключалка, но като хората. За дамите специално - едно резе, допълнителна ключалка. Чиповете са надеждни дотолкова, че да таргетират хората, които биха посегнали към домовете ви. Когато не заключвате входната врата на блока, тогава давате достъп на всички", посочи Борисов.
Гледайте целия разговор във видеото.
Трябва ли да се забранят тротинетките в България?
Снимка: pixabay
Свръхдефицит и бюджет: Нужна ли е промяна в българската данъчна система?
Има сделка: Израел и "Хизбула" се споразумяха за прекратяване на огъня
Иран печели, съперниците му са обезпокоени - сделката преначертава картата на Близкия изток
Оставиха в ареста инфлуенсъра Стоян Колев, той се оприличи на Ахил
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни
Исторически успех за българската медицинска генетика: Асистент от МУ–Варна с престижна награда
Хванаха шофьор с автомобил, който не е регистриран по надлежния ред
Какво време ни очаква в събота?
Оставиха Стоян Колев в ареста
Обсъдиха Годишния план за социалните услуги във Варна за 2027 г.
Румен Радев: България няма да подкрепи санкции срещу Вагит Алекперов
Подписаха договорите за разширяването на метрото в "Люлин"
Милиардите на Revolut показват, че регулаторите не са фатални за иновациите
UniCredit прави крачка напред към придобиването на Commerzbank