Атанас Зафиров е новият лидер на БСП.
"Изборът сякаш няма особено значение. БСП беше жива партия, раждаше идеология, законодателни инициативи, които да влязат в НС. Борисов неслучайно каза, че има нов ляв лидер в лицето на Пеевски, който измества БСП в инициативата в ляво, което е безумно и за БСП, и за Пеевски", коментира анализаторът Ружа Райчева в студиото на "България сутрин".
Тя изтъкна, че лобитата на Гуцанов са останали недоволни от избора, а сигнал за разединението са делегатите, които напуснаха залата в НДК.
"Видяхме умираща пария, тяхното участие в управлението е на всяка цена, новият облик е готов на всичко за власт. БСП бяха като паве, върху което легна тази коалиция, заедно с ИТН, а ДПС дойдоха като помощна подпора. И трите формации се подложиха под ГЕРБ", каза Райчева.
Председателят на Националния младежки форум Атанас Радев подчерта, че имало изчакване на избора за лидер на БСП, за да има яснота кой ще взима решенията в партията с оглед на управлението в коалицията.
Месец работа на кабинета "Желязков"
Измина месец от работата на редовното правителство.
"Росен Желязков ме изненада добре като каза "не" на Борисов за ресторантьорите, това е важна проверка дали провежда своя независима политика, или е командван от централата на ГЕРБ по телефона", изтъкна Ружа Райчева.
В ефира на Bulgaria ON AIR Атанас Радев припомни, че в близките дни се очаква да бъде оповестена управленската програма.
"Има разговор за зам.-министри и областни управители, който още не се е провел. Някой трябва да върши работа по същество. Големият въпрос е как правителството ще взема решения - как ще се управлява, мерките, политиките, законодателствата", каза гостът.
И двамата не очакват 15% съкращения в администрацията, за каквито призоваха от ПП-ДБ.
"Това са чиновници. Нещата се случват зад затворени врати и се правят от хора, които са нечии. Силно ме съмнява ПП-ДБ да имат 15% в администрацията", предположи политическият анализатор Ружа Райчева.
Гостите не очакват вълна от недоволство сред българите, въпреки бойкота на хранителните вериги, тъй като "хората си дремят, гражданската активност изтръпна заради политическия хаос".
Гледайте целия разговор във видеото.
10 вкусни рецепти за еърфрайър
Зеленски търси нов тласък за мирните преговори с помощта на пратениците на Тръмп
Генералът, който прелетя с танка си през руска блокада: Кой е Михайло Драпати? ВИДЕО
Ограничават движението на камиони по "Тракия" и "Струма" и през Кресненското дефиле в петък и неделя следобед
33 000 души на година губим заради мозъчни заболявания
Нова ваксина срещу фентанил може да защити от опасни синтетични вещества
Д-р Елена Домусчиева: Хроничната венозна болест не бива да се подценява
ЕМА одобри първото лечение за невроповеденчески симптоми при синдром на Рет
Тръмп нареди разсекретяване на информация за НЛО
Мъхът може да генерира електрически вълни, подобни на мозъчните сигнали
Учени: Това е минималният размер на планетите, способни да поддържат живот
На Слънцето се случи най-мощното изригване от две седмици насам
Българският паспорт сред най-силните в света, осигурява безвизов достъп до 178 държави
След инцидента с българин: Забраняват алкохол във влаковете и на гарите в Германия
Западна медия: Радев е атлантик, управлението му е прагматично с привидна противоречивост
Разузнавателен самолет на САЩ е засечен над Черно море
Все по-малко млади мечтаят да бъдат шефове
ЕК е одобрила условно мегасливането на Paramount и Warner Bros.
Делото срещу Мадуро по обвиненията за наркотрафик в САЩ е насрочено на 1 юни 2027 г.
Войните и скъпата енергия ще подхранват инфлацията при храните, според ООН
ЕС преразглежда правилата за собственост на авиокомпаниите, което застрашава сделката за easyJet