На 10 май в Пловдив ще бъде поставено началото на 16-ото издание на Международния фестивал за танц и пърформанс "One Dance Festival". Тази година мотото е "Dance with Everybody".
"Очаква ни много мащабно издание на фестивала - 16-ото поред, което ще се разлее върху четири поредни уикенда от 10 май до 2 юни", каза директорът на фестивала Елианна Лилова в студиото на "България сутрин".
Пред Bulgaria ON AIR тя сподели, че програмата ще представи 12 спектакъла. Пет от тях са копродукции. Фестивалът започва с фокус Франция - включва 4 спектакъла и 5 танцови ателиета на 10 и 11 май. Първият спектакъл е насочен към феновете на градската култура, на ърбън танците и хип-хопа - трибют към стила електроденс, който ще ни пренесе в типичния парижки клуб. Ще има "уърк шоп" за присъстващите, които ще могат да се включат в танците.
Дългоочакван за фестивала е спектакълът на гръцкия хореограф Еврипидис Ласкаридис, който по думите на Лилова е абсолютен магьосник.
"Той работи между театъра, танца, цирка, пърформанса и магията. Това е най-мащабната продукция, която представяме в нашето издание", добави Лилова.
Гледайте целия разговор във видеото.
Честваме паметта на св. великомъченица Неделя
Белгийците се гаврят с Тръмп: Отмени победата
Над 330 000 деца в Англия не отидоха на училище след мача с Мексико
Джордж Клуни ще вземе „Златен лъв“ във Венеция
Използваме ли правилно бастуна и кога е по-подходяща проходилка?
Лечение на десцензуса – възможно ли е без хирургия? Влагалищни песари
Все повече пациенти с метастатичен меланом живеят години след диагнозата
Александровска отчита ръст на лекуваните пациенти и по-високи възнаграждения на персонала
AI откри 73 нови подводни вулкана
Мистериозни сфери шокираха хора на австралийски плаж: Вероятно са части от ракета
Съставът на 3I/ATLAS потвърди произхода ѝ: От система със звезди, по-стари от Слънцето
Астероидът Апофис ще премине опасно близо до Земята през 2029 г.
Осми ден издирват 11-годишната Наталия
Ето къде няма вода във Варна днес
Виц на деня - 07 юли
Работниците се надигат срещу опита за свиване на разходите на германските автоконцерни
Стремежът на НАТО към по-високи разходи за отбрана притиска бюджетите в Европа
Кадър на деня за 6 юли
Анкета: Докога ще продължи ралито при компаниите за чипове?