Галерия "Контраст", ул. "Цар Самуил" 49, София - 7 художници, 7 гледни точки в съвременното словашко изкуство ни очакват на изложба в София. Тя представя различни артистични подходи в областта на рисунката, графиката, живописта и обекта. Творбите са свързани с темата за съвременната биполярност на обществото, родовата идентичност през погледа на попкултурата, спомени и емоции в постсоциалистическа градска среда.
Художникът Мартина Рьотлингова посочи, че темите в изложбата са съвременни и рефлектират различните виждания и мисли на отделните автори, като например гледната точка за красотата на жената в съвременната култура, социалните мрежи и тяхното влияние върху живота, стрийтарт и графити.
Радостина Доганова уточни, че много от работите са подготвени преди изложбата. А технически е трудно да се направи изложба в друга държава.
"7 художници, всеки с различно виждане за съвремието, живопис, рисунка, графика и арт обект. Опитахме се точно това, което е в момента тренд в словашкото изкуство, да го вземем от различни области и да го покажем на българския зрител", отговори Мартина на въпроса какво ще видим тази вечер на изложбата.
За художниците това е първото им идване в България и много им харесват уличният живот и храната в София."Искам да направим разговор, диалог с публиката за проблемите, които вълнуват младите хора. Това е изложба, направена с много любов и желание, много позитивен заряд има в нея. Аз самата съм очарована от силата, енергията, с която тези млади хора вървят напред и правят изкуство", заключи Мартина.
Гледайте видеото с целия разговор.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Съдят трима за умишлено убийство на 30-годишен мъж в село Черна Гора
Трагедия в Унгария: автобус се обърна в канавка, поне 12 загинали
Ефремова обеща: Минималната заплата ще скочи от 1 януари 2027 г.
Радост у дома и в Левски: Георги Костадинов стана баща на момче
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Пакистан кръсти първия си луноход „Джина-1“
Загадъчният сигнал „Wow!“ от космоса е уловен на 15 август 1977 г.
Постигнаха пълна ремисия при рак на бъбреците след клетъчна терапия
Заснеха уникално създание с прозрачна глава в „Зоната на здрача“
"Прогресивна България" с районна структура във "Владислав Варненчик"
Испански изтребител F-18 свали дрон, навлязъл в румънското въздушно пространство от Молдова
Най-големият английски туроператор вече продава за "Евровизия" - стая в 5-звезден хотел е 170 евро
Любопитно: Проучване показа къде има най-много столетници у нас
Десетки хиляди празнуваха Деня на Варна до зори
Акция на седмицата: „Фонд за недвижими имоти България“ АДСИЦ
Наративът на Тръмп за „златния век“ се проваля в средата на мандата
Кадър на деня за 15 август
Руската блокада на Черно море срина износа на зърно от Украйна в разгара на жътвата