Ние сме на пълна самоиздръжка и държавата не ни дава нито един лев. Това заяви в "България сутрин" секретарят на Българската асоциация на частните училища Валентина Денчева.
"Искаме икономическа подкрепа от държавата и я очакваме, защото ако преподавателите могат да работят, какво се случва с другия персонал - хигиенисти, пазачи, шофьори? Държавата може да окаже финансова подкрепа, за да запазим екипите, които толкова трудно се създават", посочи Денчева.
По думите на Валентина Денчева в частните учебни институции има много малко заразени с Ковид-19 деца и преподаватели.
Едно държавно училище, където има над 1000 ученици, специални режими за коридорите, може ли да се сравни с частно, където учениците са около 350? Не бива всички образователни институции да бъдат разглеждани под общ знаменател. Не бива да забравяме, че имаме достатъчно опит от пролетта и виждаме проекцията върху физическото здраве на децата", обясни пред Bulgaria ON AIR секретарят на Българската асоциация на частните училища.
Тя поздрави и кметът на София Йорданка Фандъкова за отварянето на две детски градини.
"В България трябва да имаме гъвкав подход. Фандъкова показа такъв и я поздравявам", подчерта Денчева.
"Частните училища и детски градини бяха творческа лаборатория и показаха развитието на образованието. Ние искаме да се отбелязва нашето развитие и да има диференцирани решения за нашите образователни институции", категорично заяви тя.
"Ние имаме изключителна подкрепа от родителската общност, те са много отговорни и не водят болни деца в училище. Родителите, които искат децата им да посещават училището, не са безотговорни, това са хора на мениджърски позиции, които имат частен бизнес и трябва да са на работните си места в тези времена", каза на финала Валентина Дечева и добави, че трябва да се пази физическото здраве на децата.
Вижте целия разговор във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Франция подготвя учение за национален срив на електрозахранването през 2027 г.
"Искам бебе": Двойките може да чакат с месеци за инвитро
Жена от Бургаско даде 5 000 евро на телефонни измамници
Десет пострадали с тротинетки потърсиха помощ в „Пирогов“ само за денонощие
Най-честите грешки, които правим при използването на слънцезащита
Болестта ръка-крак-уста – кого засяга най-често?
Безплатните прегледи за репродуктивно здраве в Петрич стават ежемесечни
Земята навлезе в метеорния поток Персеиди
Какво би се случило, ако всички хора на Земята скочат едновременно?
Телескопът „Айнщайн“ улови първите мигове от избухването на свръхнова
Герман Титов: Първият човек, прекарал повече от денонощие в Космоса
Тийнейджърите били повече от час жертвата си на Младежкия хълм в Пловдив
Костадинов: Радев се крие зад колективната безотговорност, докато търгува с държавата
Днес е Международният ден на бирата
Варна е сред водещите области по нови жилища с "Акт 16"
Бързият влак за Варна блъсна и уби жена
Най-застрашени от горещините са работещите в строителството и селското стопанство
Порше и Пиех: VW трябва да намали бързо разходите, за да повиши рентабилността
Печалбата на Monte Paschi засенчи прогнозите, докато банката разглежда оферта за поглъщане
КФН: От 9 август цените на финансовите услуги ще са само в евро