Пазарът на недвижими имоти отчита "охладняване на страстите" от началото на годината в сравнение с преди Нова година. Това заяви в студиото на "Брюксел 1" Христо Георгиев - управител на агенция за недвижими имоти.
По думите му тенденцията е традиционна за януари, като тази година процентът на запитвания и огледи за сделки отчита лек спад спрямо предишни години - с около 10%.
На въпрос на Милена Милотинова дали въвеждането на еврото е провокирало бума на сделките през втората част на миналата година, той отговори: "Факторът беше влизането в Еврозоната, страхът от загубата на средства в голямата инфлация, която немалко хора са преживели през 1997 година".
"Като цяло българинът инвестира парите си в недвижими имоти. И заради това миналата година отчетохме доста голям ръст в сделките", разказа още Георгиев пред Bulgaria ON AIR.
По думите му от началото на тази година пазарът се е преобърнал от пазар на продавача в пазар на купувача.
"Сега пазарът се наводни с имоти, които се предлагат. Разбира се, стойностните имоти винаги са били кът", разкри още специалистът.
Георгиев сподели и своята прогноза за пазара на недвижими имоти: "За тази година нашите очаквания, и лично моите, са, че с не повече от 10-ина до 12% ще се повишат цените, като това ще бъде плавно".
"Бих казал, че договорката между продавача и купувача при определена сделка ще бъде с по-голяма отстъпка, което ще обуслови и този по-малък процент на повишаването на цената през годината", подчерта гостът.
Гледайте целия разговор във видеото.
Цената на водата скача, без стратегия във ВиК отрасъла и размити отговорности
Адвокатът на Пеевски сезира СГП за възможно незаконно подслушване срещу него
Министерският съвет одобри Бюджет 2026
Внук наръга смъртоносно баба си във Видин
Защо да хапваме повече праскови през лятото?
Хамамелис и ползите от него за кожата
Как поднорменото тегло влияе на организма?
Дефицит на витамин B12 в напреднала възраст – защо наподобява деменция и невропатия?
„Извънземно оръжие“? Странен обект на снимка от Марс разпали дебати
Екзопланета с размерите на Нептун може да е оставила магнитен отпечатък върху своята звезда
Германската RFA разработва ракета за многократна употреба, вдъхновена от Starship
Най-странният вулкан в света се крие в Антарктида, златото там прави нещо невиждано
Спипаха шофьор на камион във Варненско с 2,59 промила
Международният фестивал за улични изкуства 6Fest с първо издание във Варна
Таксиджия от Варна: Не е нормално да се снима заспал клиент
Откриха в безпомощно състояние изчезнал гъбар
Парламентът задължи ДАНС да даде данни за дейността на управителя на НЗОК
Депутатите решиха ДАНС да предостави информация за управителя и подуправителя на НЗОК
Промишленото производство в еврозоната записа най-доброто си тримесечие от 2022 г.
Цената на бензина в Русия за първи път прескочи 100 рубли и Росстат спира да я следи
Сделките за сливания и придобивания в света са готови да подобрят нов рекорд през 2026 г.
преди 4 месеца
преди 4 месеца
преди 4 месеца
преди 4 месеца
преди 4 месеца
преди 4 месеца
преди 4 месеца
преди 4 месеца
преди 4 месеца
преди 4 месеца