Работещи в петролния сектор на Кувейт започнаха от днес безсрочна стачка срещу планираните от правителството орязвания на заплатите им.
Още по темата
През последните месеци властите предприеха строги ограничения, за да неутрализират срива на цените на петрола. Сред мерките бе и въвеждането на нова схема за заплатите за всички държавни служители, сред които и за 20 000 души, работещи в петролния сектор.
В момента Кувейт е четвъртият по големина производител в ОПЕК и дневният му добив в 3 милиона барела дневно, припомнят информационните агенции, цитирани от БНР.
Отнето предимство: Кола се преобърна при катастрофа в София
Халкидики привлича чужди купувачи с луксозни ваканционни имоти
Световната купа "Варна" 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Жълт код за опасно горещо време е обявен за утре в 14 области
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
Ружа Райчева: В случая с "Баба Алино" имаме групово узаконяване на беззаконието
Асен Василев разкритикува Бюджет 2026 с меме с гълъб
Отново се появи мазут в Синеморец
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
Варна посреща тази вечер балетния спектакъл „Сънят на Пилат“
Тръмп стартира рекламна кампания за сделката с Иран, която малцина американци харесват
Porsche планира отново да произвежда Cayenne в Лайпциг
В Бюджет 2026 са предвидени 170 млн. евро за земеделците по т.нар. иранска помощ
BBC прекрати след близо век радиопредаването си на дълги вълни