Националният съвет на "БСП-Обединена Левица" постави важни въпроси относно бъдещето на коалиционните преговори и възможността за включване в управлението.
"БСП в последните 35 години е партия на диалога и политическите компромиси, когато цената си е заслужавала и затова вчера беше даден мандат за разговори. Тези разговори трябва да очертаят приоритети", каза председателят на Стратегическия институт за национални политики и идеи Калоян Паргов пред "Денят ON AIR".
Той уточни, че основните приоритети на ГЕРБ, които партията трябва да обсъди, включват вътрешната и външната сигурност, както и справедливостта в обществото.
Попитан за възможността за коалиционно управление с ГЕРБ, Паргов бе категоричен, че всяко такова решение ще трябва да бъде взето с голямо внимание.
"Трябва да сме много предпазливи в този момент," каза той, като припомни историческите компромиси, направени от партията в миналото.
Паргов не пропусна да отбележи, че въпросът за коалицията не е само политически, а и морален.
"Ако една партия не може да гарантира, че ще промени нещо от съществуващото състояние и ще влияе ефективно на процесите, няма смисъл да влиза в управление", заяви той пред Bulgaria ON AIR.
Паргов коментира и предстоящите избори за председател на партията. Гостът заяви, че макар да не е част от тясното ръководство, ще участва в този процес, но подчерта, че "не трябва да наричаме това битка."
Според него вътрешнопартийната конкуренция трябва да бъде на основата на идеи и платформи, а не на лични конфликти.
Гледайте целия разговор във видеото.
Полицията излиза на пътя в сезона на отпуските
Божков, Левски и моралът
Какво да очакват зодиите след лятното слънцестоене на 21 юни до края на 2026 г.?
Финландия засилва въоръжението на F-35 с нова поръчка на интелигентни бомби
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Нови правил в ЕС: Колите вече трябва задължително да имат рециклирани материали
Симона Радева получи 3,6 години затвор за укриването на Семерджиев
За седмица: КАТ написа 30 759 фиша и 3304 акта
Внимание! Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
30 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Трафикът в Ормузкия проток расте, Иран е изнесъл 20 млн. барела петрол за седмица
Илюзорен ли е мирът на Доналд Тръмп в Близкия изток?
България излиза от „сивия списък“ за пране на пари
Консултант: Служителите от по-ниско ниво саботират дигитализацията на бизнеса