Нови лица влизат от гражданската квота на "Продължаваме Промяната" в листите на ПП-ДБ. Сред тях са изявеният представител на Gen Z поколението - Петър Танев и републиканският шампион по волейбол Мануел Круменахер – швейцарец с български паспорт.
Петър Танев, който стана едно от лицата на GEN-Z поколението по време на протестите през декември 2025 г. влиза в листите на ПП-ДБ от квотата на „Продължаваме Промяната“. Той е на 25 години и работи в Европейския парламент, където участва в разработването на политики, свързани с външната политика, отбраната, индустрията, дигиталното регулиране, върховенството на закона и бъдещето на Европейския съюз.
Роден в България и израснал между България и Русия, Танев се ангажира с демократични каузи още от ранна възраст. Той участва в граждански инициативи и протести срещу режима на Путин, заради което е бил обект на политическо преследване.
В гражданската квота на ПП влиза също и швейцарецът Мануел Круменахер, който през далечната 1996 г. става републикански шампион по волейбол с отбора на “Славия”. От 33 години живее и работи в България, а през март 2024 г. взима българско гражданство.
Днес Круменахер с гордост се нарича "Българин – с швейцарско образование, професионална дисциплина и истинско българско сърце". Силно мотивиран да допринася за прозрачна, модерна и добре структурирана европейска България чрез прилагане на доказани добри практики от Швейцария.
Неговата цел е да покаже с личен пример, че народният представител служи единствено и само на интересите на народа, посочват от "Продължаваме Промяната".
Джейкъб Елорди и Кендъл Дженър са новата звездна двойка?
Гюров: Нови 210 млн. евро за български компании
Човешкото население вече е 8,3 млрд. души и е отвъд капацитета на Земята
Дечев поиска твърди мерки срещу изборните престъпления
Двама мъже получиха шанс за нов живот след донорска ситуация в Пловдив
Случаите на рак на гърдата при жени под 30 г. са нараснали почти двойно: УМБАЛ „Св. Марина“ обявява безплатни прегледи
Как да се храним след празниците?
Адаптационни промени и прояви при доносено новородено
За първи път в историята: „Чудовище“ на 700 000 години се надигна с 9 см
Ярка светлина, вероятно метеорит, озари нощното небе над Североизточна Англия
Стартъп предлага отглеждане на „човешки клонинги в безсъзнание“ за органи
Товарният кораб „Сигнус“ достави пет тона товари на МКС
Станции по 1500 киловата строят китайци в Европа
ЕК отлага първия транш от поредния заем за Украйна
Увеличават се кражбите на велосипеди
37 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Световната банка с нова мрачна прогноза
Износът на руски петрол се свива до най-ниското си ниво от над шест месеца
Deutsche Börse купува дял за 200 млн. долара в криптоборсата Kraken
Калин Георгиев: Високите енергийни цени усложняват политиката на Фед
Лагард отхвърли възможността за преждевременното ѝ оттегляне като шеф на ЕЦБ