Три дни остават до изборите. На вота кандидатът за депутат от коалиция "Солидарна България" Ваня Григорова очаква партията да влезе в 50-ото НС.
"Ако не друго, съм доказала, че успявам да разбия социологическите прогнози на пух и прах. Никой не очакваше да стигна до балотаж на кметските избори. Нека изчакаме 9 юни, смятам, че категорично преминаваме бариерата. Ние ще бъдем главният опонент, опозиция, която ще променя дневния ред на управляващите", заяви Григорова в студиото на "Денят ON AIR".
По думите ѝ експертно правителство не е добър вариант, така както не е този формат на служебно правителство, който се създаде с промените в Конституцията.
"При служебния кабинет беше ясно, че президентът е този, който назначава и носи отговорност. В момента никой не носи отговорност, знае се, че е на ГЕРБ, същото е и с експертното правителство. ПП-ДБ щяха уж с Радев да борят "Кой", а после заедно с "Кой" направиха конституционни промени срещу Радев", заяви Григорова.
Кандидатът за депутат заяви, че не се интересува от лидера на БСП Корнелия Нинова. А кампанията, която се води определи като компроматна.
"Предизборната кампания се води със сигнали до НАП, имам информация, че е подаден от г-н Калоян Методиев, който е втори в листата на БСП в 25-и МИР. В сигнала се казва, че харча повече пари отколкото мога да печеля. Проверката на НАП за 5 г. назад не установи нищо нередно", каза Григорова.
Гледайте целия разговор във видеото.
Николай Денков: Кабинетът прилича на "миш-маш"
Мохамед Халаф: Иран няма да се предаде лесно
"Поезията на мечтаните градове": Галя Чунтова открива нова изложба в София
Румен Радев: Кандев остава, ще осветлим огромни суми за смешни дейности
Катя Ивкова пое здравното министерство
Антония Ташева: С диагнозата лупус дойде облекчението и доказателството, че не съм „симулантка“
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Starship Flight 12: Подготовка за дебюта на версия V3
Lunar Outpost набра 30 млн. долара за разработката на лунохода Pegasus
Нова CRISPR система използва ДНК вместо РНК за откриване на генетични цели
Издигнаха знамето на ЕС пред президентството по повод Деня на Европа
Радев оставя Кандев в МВР
Промени в движението във Варна днес заради Деня на Европа
Химнът на Европа ще прозвучи във Варненска опера под диригентската палка на маестро Константин Илиевски
IAG очаква по-ниска годишна печалба заради високите цени на горивата
Световните пазари на пшеница и царевица се стабилизираха през седмицата
Близкият изток търси повече системи на Rheinmetall за противовъздушна отбрана
„Декотекс“ предлага дивидент от близо 0,03 евро на акция