Има ли сценарий за манипулиране на вота?
"Днес отидохме за заседанието в 12 ч., бяхме се подготвили да говорим за енергетика. Изведнъж се оказа, че има свикан председателски съвет. Единствени на този съвет не са присъствали представителите на "Продължаваме промяната - Демократична България". Докладът вероятно се намира в някое от деловодствата на НС. Всеки народен представител има достъп. Разбрахме, че той е бил изпратен до още няколко посоки от ДАНС", каза кандидатът за кмет на София от "Има такъв народ" Ивайло Вълчев в студиото на "Денят ON AIR".
Ако този доклад е разпратен още вчера до институциите, защо разговорът за него е тръгнал от НС, попита Вълчев.
"За мен би било логично той да дойде от ЦИК, тъй като ЦИК е органът, който трябва да вземе решение какво да прави с този казус. Въпросът стои скандално и търси решение. Да говорим за касиране на избори още преди да са проведени, е пренатягане на всичко в този момент", посочи кандидатът за кмет на София.
Пред Bulgaria ON AIR той коментира възможно ли е някой да гласува за една партия или една личност и да получи разписка, на която пише друго име.
"Да, знам за такива случаи. Възможно е. Разговаряли сме и с хората в ЦИК, потвърдиха, че това е възможно. Ако гласувате с бюлетина и сбъркате, може да поискате нова, но на машина не може да повторите вота си. Не са много хората, които обръщат внимание на това какво пише в разписката", смята Вълчев.
Гостът изтъкна, че е привърженик на всичко, което ни приближава към модерните технологии.
"Ние, като политическа партия, можем да кажем мнението си, но няма как да създаваме усещане какво трябва да се случи в друг орган. След всичко, което се случи, не изпитвам доверие да гласувам с машина. Защо днес? Очевидно е можело да стане вчера, не знам тактика ли е да се мълчи. Всички са били шокирани", посочи кандидатът за кмет на София от ИТН.
Относно предизборната кампания Вълчев заяви, че е бил подразнен, че за София се говори само за ново строителство.
"Детски градини ще строим. Никой не каза какво ще правим с тези, които имаме. Говорим сякаш сме хванали златната рибка, а не така, че да накараме този град да функционира нормално с това, което има, хората да са доволни и едва тогава да си разказваме за това, което предстои. Оплакванията са свързани с това, което е около тях, повече с мръсния въздух, транспорта, пренаселването. Все по-малко се оплакват със срещите си с общината, с администрацията", уточни той.
Гледайте целия разговор във видеото.
Към Созопол е пътят на българското Камино
Хората, които харесват лук, по-рядко развиват диабет и високо кръвно
ЗИКДБ ще обжалва решението на КЗК в защита на проекта за Националната детска болница
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на Националната детска болница
Лекари от „Пирогов“ спасиха бременна с травматична фрактура на поясен прешлен
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Кристиано Роналдо с исторически постижения при разгром над Узбекистан
Русия обяви готовност за нови преговори с Украйна
Египетски самолет кацна аварийно в Горна Оряховица
Лекари спасиха бременна след тежка катастрофа
Жалбата за "Парад на гордостта" във Варна остана без разглеждане
IT предприемач: България и регионът ще внедряват новите технологии по-бързо
Кадър на деня за 23 юни
Разпродажбите на технологични акции разтърсват пазарите, Nasdaq спадна с 2%
Експерти: Засилена фрагментация и променливи съюзи ще отличават новия световен ред