Новата наредба на НАП за касовите апарати ще струва на бензиностанциите десетки хиляди евро. Това заявиха от петролната и газова асоциация на публична дискусия по темата.
Притесненията на бизнеса са, че половината от обектите няма да са готови с новата система, която трябва да влезе в сила от първи април.
Дотогава всички фирми, регистрирани по ДДС, трябва да имат нов софтуер на фискалните си устройства. Това обаче се оказва проблем за разработчиците на софтуерни продукти.
На срещата не присъстваха представители на НАП и на Финансовото министерство.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК.
Путин: Русия е недоволна от западните "правила", които прикриват неоколониални амбиции
Две фамилии се биха и стреляха в “Столипиново”
Тръмп обичал да го наричат "най-могъщият човек в историята"
КЗК отмени обществената поръчка за Националната детска болница
Грижа за кожата на бебето: Адаптационни прояви, нормални кожни особености и сухата кожа при новороденото
Какво ни казват феталните движения?
От 15 хронични състояния ни отървава здравословният стил
Дисекиращ остеохондрит при млади мъже – кога болката в коляното след спорт е тревожна?
Китайски студенти разработват мисия до астероида Апофис
SpaceX подготвя мистериозна мисия с нова капсула за завръщане на Земята
Новият лунен и марсиански роувър на НАСА измина 26 км почти напълно самостоятелно
Ръкопис за крал Артур и Светия Граал отива на търг за 2 милиона долара
Трима пострадаха сериозно при катастрофи във Варна
Арестуваха двама за стрелба от тераса във Варна
Шест досъдебни производства ръководи прокуратурата във връзка с Баба Алино
Мъж подпали изоставен обект в "Аспарухово"
Съдът призна за виновни бивш шеф на „Градски транспорт-Варна" и шеф на надзорна фирма за опит за измама
Главният икономист на ЕЦБ вижда риск инфлацията да остане над 2% за известно време
Последният ценови шок при енергията показа, че Европа е далеч от пълна декарбонизация
Десетилетие след Brexit следващият британски премиер е изправен пред ключови решения
Експерт: При рязко вдигане на данъка за второ жилище българите ще измислят начин да не плащат