Жителите на 13 града в страната отново дишат мръсен въздух

В София буферните паркинги ще са безплатни

22.12.2018 • 12:40 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Жителите на 13 града в страната отново дишат мръсен въздух
Жителите на 13 града в страната отново дишат мръсен въздух

Въздухът в 13 големи града на страната тази сутрин показва концентрация на фини прахови частици над допустимите среднодневни норми, показва справка в Индекса на качеството на въздуха на Европейската комисия. 

Сред замърсените населени места преобладават тези в Северна България - Видин, Плевен, Ловеч, Русе, Добрич, Шумен и Горна Оряховица. Най-големи концентрации на запрашване има в София и Смолян, където превишенията са повече от два пъти над нормата. 

В София станция Павлово е отчела 138 микрограма на кубичен метър при норма 50. Заради високите нива на замърсяване в София буферните паркинги ще са безплатни. Общината призовава всички, които имат възможност, да оставят личните си коли и да ползват обществения транспорт. 

Още днес в следобедните часове атмосферата ще се раздвижи със западен вятър, който ще се усили през нощта и утре.


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички