Първите електробуси в София тръгват от днес по линиите на градския транспорт.
Превозните средства отговарят на екологичен стандарт Евро 6. Те бяха представени на паркинга на зала Арена Армеец от столичния кмет Йорданка Фандъкова и посланика на Китай Джан Хайджоу.
Електробусите ще се движат по линии №9 и №309. Догодина се очаква още 162 автобуса на природен газ да тръгнат из софийските улици. Модернизацията на градския транспорт е една от мерките за опазване на околната среда, както и за по-чист въздух и облекчаване на трафика в столицата.
Новите автобуси могат да изминат над 320 км с едно зареждане. Разполагат с видеонаблюдение за по-голяма сигурност и на пътниците, и на шофьорите. Имат рампи за хора в неравностойно положение, а също така и USB за зареждане на мобилни телефони.
Очаква се през следващата година те да бъдат оборудвани и с интернет.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Бащата на загиналата в Угърчин: Лежеше на плочките с дупки по корема ВИДЕО
Бил Гейтс разкри кои са трите жени, с които е имал сексуални афери
Петролът падна до 76 долара, колкото преди войната между САЩ и Иран
Две жени загинаха при катастрофа на пътя Айтос – Карнобат
6 ползи от хапването на череши
Как безопасно да постигнем равномерен тен през лятото?
Какво да ядем при подуване на корема?
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво ни очаква до 2035 г. според предсказанията на Никола Тесла
Титан и Плутон споделят една и съща мистериозна спектрална характеристика
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Илиан Илиев-младши продължава кариерата си в Турция
Черна сряда! Две жени загинаха на място в катастрофа
Огромна трагедия! Две деца и възрастен мъж загинаха в катастрофа
Таксиджии от Варна призовават клиентите да избират по-удобни места за качване
Излязъл преди десетина дни от затвора е задържан заради трите трупа в Угърчин
КЗК предлага пакет от 19 мерки за подобряване на конкуренцията при храните
Петте държави извън еврозоната нямат напредък по приемането на еврото
Защо Apple не може да спечели войната при чиповете въпреки дълбоките си джобове
Московската нефторафинерия едва ли ще заработи до края на годината след украинските удари