До 3-4 дни всички факти и обстоятелства около взрива на летището в Бургас ще са изяснени. Това обяви премиерът Бойко Борисов по време на днешния парламентарен контрол. Той отхвърли критиките за пробив в системата за национална сигурност с думите, че на камикадзе няма как да се противодейства. Борисов съобщи, че и през годините е имало опити за атентати, които са били пресечени. Те не били оповестявани, за да не се всява паника.
Международната полицейска организация Интерпол ще се включи в разследването на бомбения атентат в Бургас, съобщи тази сутрин агенция AFP. Oт централата в Лион са обяснили на медията, че екипът се изпраща по молба на страна-членка на Европейския съюз, но не са назовали коя точно.
Във връзка със съобщенията, че предполагаемият камикадзе е носел фалшиви документи, генералният секретар Роналд Ноубъл смята, че от съществено значение е да се определи дали някои от тези документи фигурират в международната база данни на организацията.
Към българските разследващи ще се присъедини още амрикански експерт по взривовете, специалист по контратероризъм от Швейцария и експерт за бързо реагиране при кризисни ситуации от Франция.
Основна цел на разследващите в момента е да се разбере от коя точно държава е влязло у нас камикадзето, колко време е пребивавал и има ли съучастници, коментира в Бургас вътрешният министът Цветан Цветанов. " В атентата няма участие българско крило на "Хизбула".
Чуйте коментара на премиера пред депутатите във видео файла.
Дилемата на Армения: сближаване с ЕС под строгия руски надзор
РСМ привика българския посланик заради термина "северномакедонски"
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Гигантски калмар е забелязан край Австралия за първи път от 25 години
Сондите „Вояджър“ записаха зловещи звуци от космоса: Какво може да е това?
Вселената се разкрива: Разчетоха изгубена 2000-годишна звездна карта
Тектоничен разлом заплашва да разцепи Африка: Учени откриха първите признаци
Главно добричлии и шуменци са новите варненци
Черно море победи Локо Пловдив в директен сблъсък за място на баража за Европа
Излъчиха първенците по стрийтбол за V-VII клас от „Ученическа купа Варна 2026“
Увеличават се сватбите във Варненско
БАБХ призовава овощарите да не изчакват крайния срок за заверка на декларациите
Кадър на деня за 12 май
Политическите сътресения във Великобритания потопиха европейските пазари
SOFIX се повишава за седма поредна сесия
Как Иран заобикаля американската блокада на Ормузкия проток