Над 3000 медицински сестри излизат на улицата днес с искане за по-високи заплати.
Те се очаква да се съберат на площад "Независимост" в столицата, за да изразят недоволството си от политиките на здравните власти към медицинските сестри, акушерките и фелдшерите, информира "Дарик".
Организатор на протеста е Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи, а проявата се подкрепя от редица пациентски, синдикални и съсловни организации.
По данни на инициаторите у нас в момента работят около 25 000 медицински сестри, а на системата са нужни още 30 000. Акушерките наброяват 4000, а са нужни още толкова.
Средната им възраст е над 53 години, обясни Милка Василева, председател на асоциацията, организирала недоволството.
Снимка: Олег Попов, Bulgaria ON AIR
В началото на кариерата: Карали Джесика Симпсън да отслабне
10-годишно момиче от Украйна се е удавило в Ахелой
Земетресение с магнитуд 5,6 разтърси Северна Калифорния
Сачева за бюджета: За 2 г. дългът расте с почти 13 млрд. евро, най-голямата приходна мярка е... винетка
Може ли лъжица зехтин на ден да има значение за мозъка след десетилетия?
Български пробив в борбата с рака на гърдата - смесена реалност влиза в операционната зала
Откриха 641 нови гена, свързани с шизофренията
Днес е Еньовден – празникът на лечебните билки и българските фармацевти
Индия отваря ключова ракетна технология за частния сектор
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?
НАСА планира да потопи МКС в океана, експерти алармират за екологични рискове
Какво ни очаква до 2035 г. според предсказанията на Никола Тесла
Двете загинали деца в катастрофа са от футболната школа на Славия
Задържаха двама дилъри на фентанил във Варна
Дете падна в шахта в София
Златото падна под 4000 долара за тройунция за първи път от ноември
Радев: Българската екзархия в Истанбул е ключова за съхраняването на националната идентичност
Европейските индекси затвориха разнопосочно в сряда
Прогноза: По-високи данъци за имотите ще се отразят положително на пазара
Модернизират жп терминалите във Варна и Бургас с европейски средства
ЕК спестява на фирмите 8 млрд. евро годишно с опростяване на данъчните правила