Първият за 11 януари протест в столицата събра над 100 души пред Народното събрание. Хората се събраха с искане за ратификация на Истанбулската конвенция.
Според множеството с приемането на конвенцията страната ни много по-успешно ще се бори с домашното насилие. Хората пред Народното събрание напомниха, че всяка четвърта българка е жертва на насилие, а в това число влизат и деца.
Хората на шествието отбелязаха, че днес 55-годишен мъж е пребил жена си в ломско село. В момента тя е в болница с много травми, но е без опасност за живота.
Противниците на Истанбулската конвенция пък смятат, че с приемането ѝ ще се узакони т. нар. трети пол в страната.
КЗК разреши сделката в Левски, Сираков джироса акциите
200-килограмов дрон се разби в двора на къща в Северна Турция
По-високи сметки или по-добър избор? Какво ни очаква на свободния пазар на ток
Приземиха няколко Airbus A380, имали пукнатини в крилете
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Задържаха 27-годишен във Варна заради грабеж
Хороскоп за 25 юни 2026
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Румен Радев: Дефицитът ще бъде доста над 3%
Варненски райони остават без вода днес
Бизнес перспективите в Германия се подобряват леко, несигурността намалява
Повече магазини, повече възможности: Lidl разширява екипа си с нови работни места в цялата страна
Nike привлече кадър на Pfizer за главен финансов директор
Alphabet увеличава тежестта на технологичните гиганти с влизането си в Dow