Първият за 11 януари протест в столицата събра над 100 души пред Народното събрание. Хората се събраха с искане за ратификация на Истанбулската конвенция.
Според множеството с приемането на конвенцията страната ни много по-успешно ще се бори с домашното насилие. Хората пред Народното събрание напомниха, че всяка четвърта българка е жертва на насилие, а в това число влизат и деца.
Хората на шествието отбелязаха, че днес 55-годишен мъж е пребил жена си в ломско село. В момента тя е в болница с много травми, но е без опасност за живота.
Противниците на Истанбулската конвенция пък смятат, че с приемането ѝ ще се узакони т. нар. трети пол в страната.
Предполагаемият убиец от Угърчин е излязъл от затвора на 12 юни, с дълго досие е
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Социалната пенсия за старост става 183,81 евро от 1 юли
Как безопасно да постигнем равномерен тен през лятото?
Какво да ядем при подуване на корема?
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Титан и Плутон споделят една и съща мистериозна спектрална характеристика
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Съдът не уважи жалбата срещу временното отстраняване на началника на Службата по кадастър във Варна
От 1 юли социалната пенсия за старост ще е 183,81 евро
Какво ще бъде времето в четвъртък?
Приключи монтажът на новото енергоспестяващо улично осветление в "Чайка"
Иван Шишков в парламента: Във Варна се вихри беззаконие вместо туризъм
Депутатите приеха на първо четене промени в дейността на инвестиционните фондове
Европейците се ужасяват да харчат пари и това вреди на икономиката
Австрия отпуска 60 млн. евро в подкрепа на авиоиндустрията
ЕК предлага "Европол" да има представителства и служители във всички страни от ЕС