Не се чувствам притеснен за поста си. Никога не съм възприемал този пост като нещо, за което трябва да се боря със зъби и нокти, а като предизвикателство и възможност БСП и идеите, политиката на партията да печелят нови привърженици и симпатизанти. Никак не се притеснявам.
Това каза председателят на БСП Михаил Миков, цитиран от "Фокус". Изказването на червения лидер идва в отговор на въпрос дали се чувства притеснен за поста си, като се има в предвид, че кандидатите за лидер на партията са над 30 към момента.
"Най-малкото очевидно е, че засилената конкуренция както на национално, така и на местно равнище, показва, че всички онези запалени свещи през последните месеци, включително "палени" от някои наши "загрижени" дейци, се оказа, че са били напълно театрални", каза Миков.
Според него било явно това, че има много политици от партията, които виждат перспектива пред БСП. "Заради последователната ни политика от последната година – година и половина с ясното отстояване на интереса на милиони български граждани", поясни Миков. "И затова е така, но пък знаете, че демократичността на механизма на БСП дава най-широки възможности за участие на всички равнища в изборите за отделни ръководни длъжности “, допълни още той.
По повод изказванията на премиера Бойко Борисов за издигането на кандидат за президент, лидерът на БСП заяви, че ще се въздържи от тълкувания, докато има по-ясни и последователни заявки по отношение на президентските избори и на това, което предстои да се случи в страната.
"Разбирам, че има засилени усилия за кризисен пиар. Това разбирам и от инструктажа, който бе проведен в НДК, от начина, по който беше проведен, от опита да се приема желаното за действително. Но най-важното е какво ще разберат българските граждани. Смятам, че те добре разбират, че това управление е изчерпано. Изчерпано е и като политическа конфигурация, и най-вече като политика, която не може да осигури развитието на България, не може да реши никой от проблемите, с които се захваща, въпреки тяхната целофанена опаковка", каза Михаил Миков.
Рекорд в Австралия: Спипаха 2,7 тона кокаин на стойност €500 милиона
Деца паднаха от тротинетка през нощта в Ловеч
Радев: Работим за качествена промяна в икономическия климат
Тригодишно дете почина в Пловдив, задавило се е
5 често задавани въпроса към кардиолога
Може ли да се прави лазерна епилация през лятото?
Кои са признаците за недостиг на витамин Д?
Защо все повече мъже започват да губят косата си преди 35-годишна възраст?
Защо все още не сме открили извънземни? Три възможни обяснения
Мъск възражда идеята за антиматерията: Възможно ли е с този двигател да стигнем до звездите?
Какво да наблюдаваме в небето през юли: Еленова луна, Делта Аквариди, редки планетарни съединения
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Британският премиер подаде оставка
Oще 5 вериги се присъединяват към националната инициатива „Кошница с грижа“
Турист "бере душа" след падане от триметров зид във Велики Преслав
Тъжна вест! Почина известен български политик
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни
Още пет търговски вериги се включват в инициативата „Кошница с грижа“
ЕЦБ: AI бумът засега има ограничено влияние върху заетостта и заплатите в САЩ
Адвокат: След пет години може да видим хуманоидни роботи в съда
Китайският внос на петрол може никога да не се възстанови напълно след войната с Иран