Пътните полицаи ще спират автомобили с махнати гърнета или преправени двигатели, пише "Труд". Колите, чиито собственици умишлено са увеличили мощността им също ще бъдат спирани от движение до отстраняване на нередностите. Според катаджиите това ще е по-ефективно от глобите.
Още вчера седем коли са спрени от движение в понеделник заради изкуствено затъмнени стъкла, съобщи главен инспектор Калоян Драганов от КАТ-София.
Пътните полицаи периодично правят хайки за нефабрично слънцезащитно фолио, залепено отвътре на панорамното или на предните две странични стъкла. Глобата е само 20 лв., но за това нарушение се прилага и принудителна административна мярка (ПАМ) временно спиране от движение. След плащане на глобата и отстраняване на фолиото колата отново може да си продължи по пътя.
"Затъмняването е опасно не само заради намалената видимост, а и защото при катастрофа фолиото не позволява на стъклата да се натрошат на дребни парченца и стават по-опасни за водача и пътниците", обясни Драганов.
Само преди по-малко от месец след бой на Околовръстното шосе, нанесен на столичанин от трима гардове на Ивайло Борисов-Ториното, ченгетата от цялата страна бяха изкарани да проверяват т.нар. кортежи на мутри. На 11 март от МВР съобщиха, че в София са били проверени 850 коли, от които 4 са били със затъмнени стъкла. Не бе уточнено дали колите са спрени от движение.
Жулиен Риков преди SENSHI 32 Grand Prix: С треньора сме изградили стратегия
Почина Феим Чаушев, бивш заместник-министър на външните работи
Маколи Кълкин и любимата му отпразнуваха 9 години заедно
Шишков за ПП “Витоша”: Има политическа воля за знакови промени
Кои са признаците за недостиг на витамин Д?
Защо все повече мъже започват да губят косата си преди 35-годишна възраст?
Серотонинов синдром – как се разпознава и овладява опасната лекарствена реакция?
Нова молекула дава революционна надежда в борбата срещу Алцхаймер
Мъск възражда идеята за антиматерията: Възможно ли е с този двигател да стигнем до звездите?
Какво да наблюдаваме в небето през юли: Еленова луна, Делта Аквариди, редки планетарни съединения
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
Спартак Варна привлече испанец от Берое
Кола горя на Аспаруховия мост
Окръжна прокуратура-Варна ръководи разследването за конфликта на "Кабакум"
Адреналин, скорост и зрелищни битки белязаха старта на Националния шампионат и Балканска Джет Ски Купа във Варна
Започна кандидатстудентската кампания в Икономически университет – Варна
Новите Maserati GranTurismo, GranCabrio и Grecale
Английската централна банка облекчава правилата за стейбълкойните
Индустриалният изкуствен интелект дава шанс на Европа в AI надпреварата
М. Минчева: Данъчното облагане не е достатъчно конкурентно предимство за България