Стабилно е състоянието на детето, нахапано от куче в Кънчево

То е с тежки травми в областта на главата и му предстоят операции

04.08.2026 • 10:06 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Стабилно е състоянието на детето, нахапано от куче в Кънчево
Стабилно е състоянието на детето, нахапано от куче в Кънчево

Състоянието на 6-годишното момиченце, което беше нахапано от домашно куче в казанлъшкото село Кънчево, остава стабилно.

Детето е транспортирано в УМБАЛ "Свети Георги" в Пловдив, където е настанено в Клиниката по лицево-челюстна хирургия с множество травми в областта на главата.

По-късно днес на момиченцето предстоят необходимите хирургични интервенции, предаде БНТ.

Инцидентът е станал, докато детето е било с баща си в двора на техни близки, когато е било нападнато от домашното куче.

Сигналът до полицията е подаден от собственика на животното. Бащата на пострадалото дете заяви, че не обвинява съседите си за случилото се.

По случая тече проверка, която трябва да установи при какви обстоятелства е станало нападението, как е било отглеждано и контролирано кучето, както и дали са били спазени всички законови изисквания.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички