Делян Добрев вече не е депутат от ГЕРБ

Той не присъства на гласуването в зала

24.06.2026 • 09:56 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Депутатите гласуваха прекратяването на правомощията на Делян Добрев като депутат от ГЕРБ.

"Против" бяха трима депутати от ГЕРБ, един гласува "въздържал се".

Самият Добрев не присъства в пленарната зала по време на гласуването.

Самият Добрев обяви на 20 юни, че ще се оттегли като депутат.

"В политиката съм от 2007 година станах общински съветник, после депутат, после зам.-министър, министър. Идва момент, в който казах на младежите, че трябва да им се отстъпят места. От първия кабинет "Борисов" останахме аз и Владислав Горанов, другите се оттеглиха и дадоха път на новите", каза Добрев на събитие на ГЕРБ в Раковски.

Добрев заяви, че ще продължи да помага и да участва в партийния живот.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
1
0 rate up comment rate down comment 0
анонимен
преди 42 минути
Жалко Сигнализирай за неуместен коментар
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички