Пускат предсрочно метрото при станции "Театрална" и "Хаджи Димитър"

Така ще се облекчи трафикът в столицата и ще се осигури по-бързо и удобно придвижване в дните на предстоящите зрелостни изпити

14.06.2026 • 21:43 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Пускат предсрочно метрото при станции
Пускат предсрочно метрото при станции "Театрална" и "Хаджи Димитър"

Предсрочно възстановяват движението до метростанциите "Театрална" и "Хаджи Димитър" от третата линия на софийското метро.

Първият влак от метростанция "Хаджи Димитър" ще потегли в 5:00 часа сутринта на 15 юни, понеделник.

Ръководството на "Метрополитен" възложи на изпълнителя да извърши строително-монтажни дейности в района в съкратени срокове, с цел да се облекчи трафикът в столицата и да се осигури по-бързо и удобно придвижване в дните на предстоящите зрелостни изпити.

"Предсрочното възстановяване на движението в района на двете станции е нашият принос за по-спокойното придвижване в града в дните на матурите. Даваме възможност на зрелостниците и техните семейства да разчитат на бърз, сигурен и предвидим транспорт, като същевременно облекчаваме автомобилния трафик в столицата", заяви изпълнителният директор на "Метрополитен" ЕАД Николай Найденов.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички