В пленарната зала депутатите ограничиха правомощията на особения управител на ''Лукойл'' Румен Спецов.
Промените, които се въвеждат, са две. Първата е, че ще подлежи на съдебна отговорност, а втората - всеки месец с доклад трябва да се отчита за свършеното пред министъра на икономиката.
Според опозицията това, което искат да направят сегашните управляващи, е да овладеят рафинерията в Бургас.
"С настоящия законопроект се предлагат изменения, насочени към преодоляване на определени промени, като е необходимо на първо място да бъдат защитени националните интереси чрез усъвършенстване на административния контрол върху дейността на особения търговски управител", заяви Константин Проданов от "Прогресивна България".
Спор за отчетността и съдебния контрол
"За съжаление, предишното мнозинство на ГЕРБ - "Ново начало" влоши законопроекта. Тогава възникнаха спорове по това, че не са въведени необходимите механизми и за отчетност и за съдебен контрол над актовете на особения управител", подчерта Мартин Димитров от ДБ.
"Отчетността единствено се допълва с още един доклад, който ще представя особеният управител и сега ще представя горе долу същия доклад. Не се казва какво трябва да съдържа този доклад", добави Радослав Рибарски от ПП.
"Този специален управител да бъде премахнат веднага, компанията да бъде върната на собственика ѝ и да започнат разговори за закупуването ѝ", настоя Цончо Ганев от "Възраждане".
Вижте повече в репортажа на Аксения Мирчева.
Снимка: БГНЕС
Спасители все още изваждат покрити с кал оцелели от наводненията в Непал и Китай
Дженифър Гарнър изпада в паника как ще издържа децата си след развода с Бен Афлек
БНТ отговори Столичната община за домакинството за Евровизия
Водата е най-големият проблем за Панамския канал, не политиката
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
Правителството отпусна допълнителни близо 5 млн. евро за въздушната спешна помощ
САЩ одобриха първия в историята целеви медикамент срещу рак на панкреаса
Откриха подобна на Земята планета, която може да е съставена 50% от вода
Един от най-опасните вулкани в САЩ може да предизвика катастрофа, подобна на тази в Непал
Откриха Атлантида? Контраадмирал от ВМС на САЩ направи гръмко изявление
Голям пожар избухна във Варна
Искат от съда незабавно възстановяване на тока в "Баба Алино“
Димитров: Да съм отново в основната схема на Ю Ес Оупън значи много за мен
Наградиха победителите в 51-ото издание на турнира по шахмат "Морско конче"
Атанасов: Лихвите, геополитиката и дългът на САЩ са решаващи за златото
Намалялото търсене в Азия отваря възможност да се напълнят газохранилищата в Европа
Трябва ли да има промяна в микса на енергийната система на България
Как се промени светът за шест месеца война с Иран