С решение на правителството парк "Врана" в София и съседен поземлен имот преминават в управление на Столичната община. Те ще се използват за задоволяване на обществени потребности от местно значение, свързани с отдиха, развлечението, спорта и подобряване качеството на живот.
Ще се осигури възможност за развитие и зелено пространство за обществено ползване със свободен достъп, подобряване на околната среда, опазване и съхраняване на редки видове в парк "Врана", при спазване на режимите на дейности и опазване, въведени със Закона за културното наследство.
Разходите, свързани с имотите, ще се поемат от общинския бюджет.
Парк "Врана" е публична държавна собственост и е със статут на единична недвижима културна ценност на градинското и парково изкуство, с категория "национално значение".
Със същото решение поради отпаднала необходимост управлението на съседния на парка терен и сграда в него се отнема от Агенцията по геодезия, картография и кадастър, като сградата става от публична държавна собственост частна държавна собственост.
Снимка: БГНЕС
Столична община получава управлението върху парк "Врана" и съседен терен
До 10 000 евро в брой - новият лимит на ЕС засяга и автомобилния пазар
„Now Is Your Spark“: Huawei вдъхновява потребителите да подобрят живота си с технологии за всяка ситуация
ЕС с нова стъпка за по-бърз достъп на пациентите до иновативни медицински технологии
Хипоталамична аменорея – как стресът и недохранването спират овулацията?
Деца от цялата страна изпращат „Картички на надеждата“ за недоносени бебета и техните семейства
Имунизации през първата година: Как работи имунната система на бебето, какво включва имунизационният календар и защо е важен?
Нарастващият туризъм в Антарктида носи риск от зарази
В Шотландия откриха мистериозен изкуствен остров, по-древен е от Стоунхендж
Китай разработи революционна „желязна“ батерия с 16-годишен живот
Учени тестват реанимиране на сърце в Космоса – системата е уникална
Драгомир Петров е напълно готов за тежък сблъсък с японец на SENSHI 31 Gladiators
България даде старт на Giro d’Italia 2026 в Бургас
Спартак Варна изригна срещу президента на Добруджа
Отличиха 33 доброволци от училищните превантивни клубове във Варна
Какви бонуси без депозит ще откриете онлайн?
Правителството одобри данъчни облекчения за дарения за подпомагане на спорта
175 млн. евро вече са разплатени на общините по програмата за саниране на жилищни сгради
Ограничаването на метановите емисии ще компенсира блокирания газ заради Ормузкия проток
UniCredit продава части от руския си бизнес на инвеститор от ОАЕ