Организаторите на протеста в София обявиха неговия край и хората се разотиват от центъра на столицата към този час.
СОФИЯ
Около 30 души са задържани, съобщиха от полицията. Част от тях не са допуснати в периметъра на протеста заради открити в тях спрейове, ножове, палки.
Хиляди хора се събраха в София. Протестът премина мирно, въпреки сигналите за маскирани мъже, които опитват да се слеят с протестиращите.
"Искаме да живеем в правова държава, в която нашето мнение има значение", споделиха протестиращи.
ПЛОВДИВ
В Пловдив протестиращите се събраха на пл. "Съединение", за да поискат оставката на правителството.
"Трябва да ги изметем, те няма да си отидат сами", каза пловдивчанин.
ВАРНА
Във Варна се проведе мирно шествие от пл. "Независимост" до пл. "Съединение".
Бяха блокирани ключови кръстовища в центъра на морската столица, образуваха се километрични задръствания.
БУРГАС
Антиправителственият протест премина при засилено полицейско присъствие. Пред сградата на общината беше изграден кордон от полицаи. Протестиращите скандираха "Оставка", "Мафия".
На голям екран се излъчваха провокативни TikTok видеа с изказвания на политици, както и речи на Асен Василев и кадри от парламентарни заседания.
Сред участниците имаше много млади хора, които заявиха, че искат да останат и да се развиват в България, както и читалищни дейци, подкрепящи каузата на протеста.
ВЕЛИКО ТЪРНОВО
Близо 1000 великотърновци се включиха в днешния антиправителствен протест, който се проведе пред сградата на общинската администрация в града, под надслов "Оставка! Вън Пеевски и Борисов от властта“.
Протестният митинг се организира от местните структури на "Продължаваме промяната" и "Демократична България", но в него се включиха и граждани с различни други политически убеждения.
Във Велико Търново протестиращите затвориха главната улица.
Включиха се много студенти, млади семейства с деца, както хора в активна възраст.
Плакати с надписи "Не на кражбите!", "Не на лъжите!", "Писна ни и повече няма да ги търпим!", "Искаме да живеем в свободна, справедлива и богата България!", както и национални трибагреници бяха издигнати от участниците в антиправителствената проява.
Задържан е турчин, превел 15 мигранти, край Синеморец
WWF Bulgaria след атаката на мечките: Витоша не е градски парк
Трамвай и камион се удариха в района на Сточна гара ВИДЕО
И Филип Киркоров се присламчи към успеха на DARA, на българите им липсвала Русия
Прозяването е „заразно“ и започва още в утробата
Откриха различни видове „вечни химикали“ в кръвта
Инхибин B при мъжа – какво показва за сперматогенезата?
Алерголози от цялата страна се включиха в Х-та Национална конференция „Пролетни алергологични дни“
Два астероида с размерите на Челябинския метеорит прелитат край Земята
Учени разкриха защо хората се привързват към нечовешки обекти
Мисии на НАСА изследват рекордно слънчево изригване
Откриха нов вид праисторическа коала в Западна Австралия
Възстановяват пункта за почивка на животни край Аксаково
До морето само за 50 минути: „България Еър“ възобновява сезонните полети между София и Бургас
Трагедия край Варна: Дете с мотор загина при челен сблъсък
Отличават носителите на Награда „Варна” на 21 май
Спартак продължава борбата за оцеляване в Първа лига
Борсовата сесия на Wall Street започва със скромни движения*
Войната в Иран струва 25 млрд. долара на бизнеса по света и разходите не спират да растат
До морето само за 50 минути: „България Еър“ възобновява сезонните полети между София и Бургас
Commerzbank отхвърли оферата за придобиване от UniCredit като твърде ниска