Днес София беше сцена на най-многолюдния и напълно мирен протест през последното десетилетие. Хиляди граждани излязоха с решимост, но достойно, и спокойно - и точно този протест беше опорочен от малка група провокатори и хулигани, които нямаха място сред тях.
Това написа в официалния си профил във Facebook кметът на София Васил Терзиев.
"Болезнено е да гледаме как се руши градът ни - счупени витрини, запалени кофи, щети по инфраструктурата, поражения по ключови улици и мостове. Трябва да бъда категоричен: МВР не се справи с гарантирането на реда", допълва той.
"Имаше ясни предварителни сигнали за провокации, но въпреки това в центъра влязоха хора с бомбички, пиратки и предмети, които нямат място на мирен протест. Това поставя сериозни въпроси към готовността и действията на полицията – въпроси, на които министърът трябва да даде отговор", написа още столичният кмет.
"Искам да се обърна към софиянци - не се поддавайте на провокации. София е нашият дом и няма да позволим малка група организирани хулигани да определят облика на града ни. След приключване на пожарните и полицейските действия, градът ще бъде почистен и възстановен, а транспортът – пуснат", поясни Терзиев.
"Провокаторите бяха видими - маскирани, организирани, облечени в черно. Те не са лицето на протестиращите. София ще се възстанови, а гражданският глас няма да бъде заглушен", завърши той.
Историята на Даяна и Станислав, които изминават над 15 000 км из Европа с кемпера си
Как клиентите избират имот при оглед?
Как да предпазим мозъка от преждевременно стареене?
Пикап с 15 души падна в придошла река в Китай, един е загинал
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Уникално откритие: Може да помогне на хората да живеят до 200 години без рак
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Камион се вряза в мантинела на АМ "Хамус"
Радев заминава на посещение в Германия
Николай Кауфман спечели полумаратона във Варна
Преглеждат безплатно за Деня на артериалната хипертония във Варна
Вирусолог: Няма опасност от епидемия или пандемия от хантавирус
Mercedes сигнализира, че е отворен към военния сектор
БСК: Управляващите трябва да търсят разумен подход за овладяване на цените
Путин ще пътува към Китай, разчитайки на повече козове след срещите на Тръмп и Си
Светът прави завой по отношение на ядрената енергия
преди 5 месеца
преди 5 месеца
преди 5 месеца