Министърът на външните работи Георг Георгиев заяви, че Русия не демонстрира готовност за постигане на мир.
Преди заседанието на парламентарната комисия по външна политика, Георгиев коментира инцидент с нарушаване на въздушното пространство на страна от ЕС.
По-рано днес Полша информира, че нейни бойни самолети са пресекли руски разузнавателен апарат над водите на Балтийско море.
"За нас това са едни вероломни, изключително провокативни действия на Руската федерация, които целят единствено подкопаване на ситуацията по сигурността и мира в Европа.
Те няма как да срещат друго, освен нашата категорична решимост да им противодействаме. Знаете, в тази връзка са инициативите като "Сигурно небе", като "Стената от дронове", от която България също заяви участие.
Това е причината, поради която всеки път във всичките ни международни участия заявяваме привличането на внимание към Източния фланг на НАТО. Черно море е гранична с войната зона. Черно море трябва да се ползва с абсолютното внимание от страна на нашите съюзници и партньори. Затова искаме по-голямо присъствие от тяхна страна в Черно море", заяви министър Георгиев пред БНР.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Захарова: Украйна трябва да изтегли войските си от Донбас, ако иска уреждане на конфликта
Обвиненият за катастрофата на АМ "Тракия" с три жертви, обжалва задържането си
Демерджиев: Създали сме организации по превенция на летните пожари
Братко, помисли си: Залужни признал, че ще се кандидатира за президент, Зеленски искал да го разубеди
Йога за начинаещи в София: какво да очаквате от първия урок
Биохимията, която стои в основата на заекването при децата
Пътувате в чужбина? Ето защо застраховката за пътуване е вашата невидима здравна мрежа
Съветите на дерматолога: как да предпазим кожата си през летните горещини
Близка до нас планета се оказа по-подобна на Земята, отколкото се смяташе
В Австралия откриха най-бързия паяк в света, който може да настигне бягащ човек
„Извънземно оръжие“? Странен обект на снимка от Марс разпали дебати
Екзопланета с размерите на Нептун може да е оставила магнитен отпечатък върху своята звезда
Оливър Лангуа-Рос срещу Майлс Симсон: само един продължава напред
От днес влизат в сила новите цени на тока и парното
Разкриха кражба на мотор в Белослав
Община Варна раздава вода на хората в горещите дни
Хванаха за ден 41 шофьори с алкохол или наркотици
Егерт: Историческата мярка на ЕС за стоманата ще запази 200 хил. работни места
Има ли яснота как ще се управлява Ормузкият проток занапред? - Част 1
КФН е сезирала прокуратурата заради опит на "ДаллБогг Живот и Здраве" да продава активи
Шевърли: Към края на годината очакваме огромен интерес към покупки на злато