Въпросът след потопа по морето, отнел човешки животи и причинил щети за милиони, скара народните представители.
Борисов: Ако са застроени в дерета - да събарят
От ГЕРБ призоваха да се установи чия е вината за незаконното строителство и да се поеме отговорност за случилото се на ''Елените''.
"Да отиде главният, който отговаря. Всеки, който е застроил, да го прибират. Трябва да се събарят, ако са застроени в дерета - да си събарят", заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
Позицията на опозицията
Опозицията обаче директно го обвини, че е един от проводниците на незаконни строежи по Черноморието.
"Това, което се случва по цялото Черноморие, е резултат от 30 години - мутри навсякъде. Един от проводниците на тези мутри е Борисов, който се раздаде на концесия на приятелите си по Черноморието", каза Ивайло Мирчев от "Демократична България".
"Това е вина директно на общинските и държавните власти назад във времето", подчерта Костадин Костадинов от "Възраждане".
"След потопа по Черноморието опозицията опита да включи в дневния ред темата с потопа, дали като изслушване, дали като комисия, но не успя", изтъкна Радостин Василев.
На кого е отговорността - трябва да стане ясно, след като проверките на компетентните институции приключат.
Борисов коментира срещата си с Доналд Тръмп-младши през април. Повод за това е материалът на американския вестник "Уолстрийт Джърнъл", в които се разказва как лидерът на ГЕРБ е предлагал на американци "Балкански поток".
Той потвърди, че опитва да помогне на бившия финансов министър Владислав Горанов.
Вижте повече в репортажа на Саня Петкова.
Нивото на Дунав падна до критичните 1.60 м край Белене
Чудотворната хавайска Богородица остава в София и днес
Удря ни мощна магнитна буря днес и утре
Какво ще решава Министерският съвет днес
Синдром на Шааф-Янг – рядко заболяване с прояви, напомнящи синдрома на Прадер-Вили
Експериментална дъвка намалява HPV и бактерии в устата
Фруктозата подпомага метастазирането рака на яйчниците
Кърменето дава това, което никое друго хранене не може
Китай се утвърждава като световен лидер в производството на хуманоидни роботи
Кашалотите са най-шумните животни на планетата
Краят на света според Бредбъри: Избегнахме ли ядрена катастрофа на 4 август 2026 г.
Най-голямата дигитална камера в света, тази на „Вера Рубин“, засне над 650 000 галактики
Близо наполовина са намлели кражбите с взлом в ЕС за последното десетилетие
Електронната шофьорска книжка влиза в сила от 2030 г. в ЕС
Продължаваме да сме с най-ниската минимална работна заплата в ЕС
Ново 20: Полицаи се маскират като растения, за да ловят шофьори-нарушители
Внимание! Магнитна буря връхлита Земята днес и утре
Капиталовите разходи на SpaceX притесняват инвеститорите
AMD подобрява резултатите, но прогнозата за третото тримесечие разочарова инвеститорите
САЩ са изстреляли много от ракетите си и могат да останат "без карти" след войната в Иран
Dow Jones и S&P 500 достигнаха нови рекордни стойности