ПП-ДБ, "Възраждане" и "Величие" са едно и също – проруски партии, които са против еврото. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти в Народното събрание.
По думите му Асен Василев и компания са "готованци". Борисов поясни, че използва тази дума, за да не казва обиди и напомни, че цар Симеон Сакскобургготски е вкарал България в ЕС и в НАТО, а той е вкарал държавата ни в европейския банков съюз, Шенген и Еврозоната.
"През тези няколко месеца, ако се изпуснат цените, ако няма редовно правителство, което да направи бюджет, на 1 януари така, както сме влезли, може и да излезем", каза Бойко Борисов и добави:
"Божанов ми праща папка да подпиша срещу Цончо, а днес се среща с Цончо. Какво съм направил лошо през тези месеци - че кредитните рейтинги отидоха до небето, че върнахме около 45 млрд. евро от загубения ПВУ ли?! И в същото време трябва да бъда отговорен за други!", настоя бившият премиер.
Лидерът на ГЕРБ коментира предстоящото гласуване на Закона за въвеждането на еврото.
"Подкрепям предложението на МС, защото всички говорят как щели да скочат цените, ако някой е допуснал спекула, КЗК и другите органи да наложат глоби. Представете си ако се върне времето бензинът да е с левче повече", каза той, цитиран от "Труд".
Борисов напомни, че такава държава в Европа, като България, където вечер да се разхождаш с часовник и чанта няма вече.
Лидерът на ГЕРБ не коментира протестите, които се провеждат в София с искане за оставка на Борислав Сарафов.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Османската династия ще съди турчин, живеещ в САЩ, представящ се за османски принц
3 зодии с шанс за изненадващи парични постъпления около пълнолунието на 4 декември
Аманда Сейфрид на 40 - актрисата блесна до Сидни Суини на червения килим
Суперхрани, които са бюджетни
Защо сексът повишава имунитета?
Как влияе захарта на зъбите ни?
УМБАЛ „Св. Георги“ – Пловдив организира безплатни прегледи за туберкулоза между 8 и 12 декември
Предменструален синдром – няма единствена причина
Мощни бури в едното полукълбо генерират перести облаци в другото
Antares събра $96 млн. за разработване на ядрени реактори за Земята и Космоса
Междузвездната комета 3I/ATLAS е покрита с криовулкани?
Теоретично: Животът на Земята може да е възникнал в определени гелоподобни слоеве
Къде са най-опасните пътни отсечки във Варна
Унгарската МОЛ иска да купи чуждестранните активи на "Лукойл"
Защо плащаме скъпо за храна с неясен произход?
Освен че няма риба, намаляват и рибарите
Наша съседка е най-доброто място за пенсиониране
S&P 500 и Nasdaq записаха трета поредна печеливша сесия
Заплахите в Черно море повишават застраховките "военен риск" за собствениците на кораби
Британско разследване: Путин е наредил отравянето на бившия руски шпионин Сергей Скрипал
Европа и Китай запазват икономически прагматизъм, но геополитическите бариери растат