Министър-председателят Росен Желязков заяви, че пътят към еврото е не просто дългогодишна политическа линия на прокламиране и на постигането на висока степен на конвергенция, а е и въпрос на национален престиж.
Той говори по време на откриването на Национална дискусия "Ефектът на еврозоната. Говори опитът на страни членки".
"Тук сме събрали съмишленици. Аз благодаря и на работодатели, и на синдикати, и на бизнеса, и на активните потребители, и на всички онези, които милеят за бъдещето на българската икономика, българската индустрия, на българския пазар в интерес на гражданите и бизнеса", обърна се към гостите министър-председателят.
Той подчерта, че обществото трябва да бъде изключително критично към всяка информация, която му бъде предоставяна във връзка с приемането на еврото.
"Всичко, което информационна среда посвещава по темата, следва да бъде подлагано на по-висока степен на обществена преценка и критичност, защото голата информация, тогава, когато е некоректна, създава платформа за анализи в една посока. От това се раждат или големи свръхочаквания, или големи разочарования", заяви Желязков.
Премиерът изтъкна, че информационната кампания за ползите от присъединяването на България в Еврозоната не трябва да бъде използвана за политически цели.
"Тази информационна кампания няма да бъде политически мотивирана, няма да бъде пропаганда. Тя ще бъде информация от достоверни източници, така че да адресира и страховете, и опасенията, но и да дава възможност на обществото да прави своите много ясни прогнози за развитието на всеки един - от обикновения гражданин през малкия бизнес, за да има предвидима пазарна среда, в която ползите от еврото да бъдат само положителни", каза още Росен Желязков, цитиран от "Фокус".
Снимка: БГНЕС
Фъншуй правила за привличане на пари
Дрогиран и без книжка превозва нелегални мигранти
69-годишен шофьор блъсна трима работници на АПИ, единият е в тежко състояние
Италианка загина при пожар в луксозен хотел в Доминиканската република СНИМКИ
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Кола блъсна трима работнии на АПИ, единия е в тежко състояние
Арестуваха дрогиран шофьор без книжка, превозващ 27 мигранти
Признание след 32 години: Имаше бой в съблекалнята след Франция - България на "Парк де Пренс"
Имате още няколко дни за безплатна обмяна на левове в търговските банки
Цените на горивата в България вървят надолу
Петродоларите никъде няма да ходят
Разривът между Мелони и Тръмп навлиза в нова фаза
Кевин Уорш не може да успее без помощ от Белия дом
преди 11 месеца
преди 11 месеца
преди 11 месеца
преди 11 месеца