Бойко Борисов: Правя си партията заложник, за да ви вкарам в Еврозоната

В Министерския съвет ще вляза само през парадния вход, заяви лидерът на ГЕРБ

30.05.2025 • 10:04 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Борисов отхвърли тезата, че правителството е на Делян Пеевски.
Борисов отхвърли тезата, че правителството е на Делян Пеевски.

Изборите дават ясен сигнал какво бъдеще искат гражданите на страната, заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

"От първия ден на това правителство пред вас съм заявявал, че то е с мандата на ГЕРБ, но това е като един служебен мандат. Правителство на Борисов ще има, когато Борисов е премиер или Пеевски е министър. Ние след осемте избора дадохме възможност да има редовно правителство и си поставихме цел еврозоната. Да изчакаме 4 юни, след това ключовата дата е 10 юли - Европейският съвет, а след това ще разговаряме по каквито искате теми", коментира Борисов в Народното събрание. 

Попитан дали при положителен конвергентен доклад би сменил Росен Желязков на премиерския пост, той отговори: "Мога да се върна начело на Министерския съвет през парадния вход. Да преформатирам правителство сега - абсурд". 

Критики към ПП-ДБ

По думите му ПП-ДБ не оказват необходимата подкрепа в парламента за приемането на законодателството, свързано с Плана за възстановяване и устойчивост. 

"Полагам такива усилия и си правя партията заложник, за да можем  да ви вкараме въпреки ПП-ДБ в Еврозоната. Правя какви ли не мнозинства, за да можем да приемем законите, които са ни необходими - и за прането на пари, и сигналоподателите, и за личния фалит. Благодарност от такива хора не може да се очаква, но поне елементарно уважение", заяви той, цитиран от "Фокус". 

Борисов отхвърли тезата, че правителството е на Делян Пеевски.

"Това е правителство на Желязков, Зафиров, Гуцанов, на Слави Трифонов и Тошко Йорданов", отсече лидерът на ГЕРБ.

Той отговори и на държавния глава Румен Радев за референдума за еврото.

"Значи се е върнал от Япония. Липсваше ни. Слушах Крум Зарков, който отново повтори, това, което ви дадох - четете. Има закон за приемането на еврото", каза Бойко Борисов. 

Коментар имаше и за преназначаването на Пламен Тончев - няма информация да е отишъл в Комисията по досиетата заради евентуален натиск върху неговия син.

"Досега, когато всички ме обвиняваха, че пазя Тончев и човека на Радев, нямаше обвинения, че искаме да използваме ДАНС като бухалка. Сега той  е решил да отиде на друго място, избрали сме го", поясни лидерът на ГЕРБ.

Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)


  • Последни
  • Четени
6
1 rate up comment rate down comment 0
Мирише на фашизъм тв
преди 6 месеца
Теб кой те пита , "многознайко"? Ти лично си повери парите на корумпираната Урсула, която разби МО на Германия със схемите си , а после направи милиони чрез ЕК с комисионни от " Пфайзер" и на още по - корумпираната Кристин Лагард , която оглавява ЕЦБ , а е с влязла в сила присъда. Не всички са толкова безрасъдни като теб.За какъв се мислиш, че да забраняваш на хората са си изкажат мнението? Ти защо постоянно досаждаш с нелепите си писания и обиди? Да не са ти платили от сайта? Сигнализирай за неуместен коментар
5
0 rate up comment rate down comment 2
анонимен
преди 6 месеца
Всички разбрахме, че Румен Рублев Решетников, Костя Копейкин и troLовете на Митрофанова са против влизането ни в Еврозоната. Няма нужда да съобщавате под всяка новина, другаре русафили. Сигнализирай за неуместен коментар
4
2 rate up comment rate down comment 1
Кажи истината
преди 6 месеца
На кого си заложник? На този, който е наредил да влезем в еврозоната ли? Какъв е Борисов , че щял " да ни вкара" насилствено в еврозоната? Козар, овчар......? Сигнализирай за неуместен коментар
3
2 rate up comment rate down comment 0
Не е на делян
преди 6 месеца
Правителство на Борисов ще има, когато Борисов е премиер или Пеевски е министър."????????????Това не е ли самопризнание, че това правителство е на Пеевски? Сигнализирай за неуместен коментар
2
0 rate up comment rate down comment 0
бг смешки 2
преди 6 месеца
и кой ще го направи българдкият " народ " ли който 35 години вече дреме и нищо не прави .... Сигнализирай за неуместен коментар
1
5 rate up comment rate down comment 1
илиана
преди 6 месеца
ТОзи още ли му се дава да говори!? Не трябва ли тази мутра да е в затвора, както и така наречена му партия, т.е. тя е мутренска структура. Докога ще се търпи това положение. Този научи половин България да краде. Затова сме на този хал. Младите хора, все повече се махат.... Това трябва да се спре Сигнализирай за неуместен коментар
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички