Роднина на катастрофиралите вчера на АМ "Тракия" публикува в социалните мрежи информация за кошмара след самия пътен инцидент, който стана при разклона за с. Лозен.
Роси Бъчварова пише, че в колата са пътували племенникът ѝ, който живее в Канада, а мъжът с ампутирания крак е дядо му. Те, Дядо му е с ампутиран крак, а спътниците, които са пътували към летището за Америка. В колата са пътували и други възрастни хора, които също са отивали на летището.
Лелята на момчето от колата споделя перипетиите, с които се е сблъскало след катастрофата и шока как вадят дядо му, целия в кръв и без един крак от смачканата кола. Той сам е звъннал на 112 да подаде сигнал, линейка е пристигнала след 25 минути.
"Полицията го пита има ли на кого да се обадиш, детето казва нямам, родителите са му в Канада, а леля му, аз, живея в Бургас. Дядото го взимат с линейка, детето остава само. Полицаите му казват, колата е за скрап, трябва да се извика "Пътна помощ". Полицаят му дава някакъв номер, от където му искат 1000 лв. до София, доколкото разбрах от мястото на катастрофата до София е около 5 км.
На детето му се вижда много и звъни на случаен номер от интернет, там му казват 1,50 на км. При идването си не знам какво е станало и дали някой с някой е говорил, но сумата става 960лв. Детето е казало, че е много и оня е свалил на 800 лв. От там колата се качва на "Пътната помощ" и се закарва във някакъв склад за скрап. Дават му 500лв. и му казват номерата няма да ти ги дадем, утре ни донеси големия талон и личната карта на дядо си, ние ще си я бракуваме и отпишем. Някой може ли да ми обясни схемата, аз ли откачам или хората тотално се изродиха, как може да постъпваш така" възмущава се лелята на момчето от катастрофата.
Тя решава да звънне на същата фирма и да пита каква ще бъде цената за репатриране на автомобил
"Фирмата е НК АСИСТ със собственик Николай Йорданов. Попитах го първо, колко ще ми струва от София до Лозен, знаете ли какво ми отговори 70 лв. След което го попитах "защо тогава си взел 800 лв. днес". Най-нагло ми каза, че колата била катастрофирала и се мъчил и затова. Детето между другото му казало, че иска фактура, а той му казал, ако искаш ще стане 960 лв., защото трябва да сложа и ДДС. Та и касова бележка нямаме.
Попитах защо няма, щял да пусне, после ми вика в офиса е, та ако извади някаква ще е пусната след 20:40ч. Попитах, как така ще отписват те колата без пълномощно и знанието на собственика, те така процедирали и да не сме плащали данъци ни правят услуга! Страшна схема, която е минавала вероятно доста пъти.
Обадих се на познат със пътна помощ, и знаете ли какво ми каза, ченгетата си имат свои хора, нали и те трябва да вземат 200/300лв.,ама тоя е бил много нагъл", пише още Роси Бъчварова във Facebook.
Близките на пострадалите ще търсят отговорност от Агенция "Пътна инфраструктура" за необезопасената мантинела, която е пронизала колата: "П.П. Сега разбрах, че мантинелата е била отрязана и прекъсната, колата буквално се е нанизала, отрязала е крака и е излязла през багажника. Сега ми изпратиха снимка, така че ще търсим отговор и от АПИ! Защо мантинелата е била прекъсната, отрязана и не е била снижена? Целта ѝ не е ли да предпазва, а не да убива?"
Жената е категорична, че ще подаде сигнали до всички възможни институции, за да се опита да повлияе на практиката "нагли мошеници да печелят от нещастието на хората".
Снимка: Facebook
преди 1 седмица