Министерството на регионалното развитие и благоустройството е изпълнило всички свои задължения по казуса със собствеността на парк "Врана", произтичащи от решение на Върховния касационен съд, с което държавата е призната за собственик. Това се казва в позиция на министерството.
По-рано днес в своя позиция Симеон Сакскобургготски алармира: "Уникалните дървесни видове в парка "Врана" в София загиват, никой не се грижи за тях. Изцяло липсва поливане, закъсняло обследване на здравния статус на дърветата, няма премахване на болните и мъртви дървета".
В позицията се твърди още, че паркът Врана умира - държавата нехае, а Столичната община се оправдава.
"Подчертаваме, че ролята на МРРБ в този процес е да предостави указания за преминаване на собствеността към областния управител. От страна на министерството това е изпълнено и е възложено на областния управител на област София да предприеме действия за приемане на владението на парка. Само за последните два месеца ръководството на МРРБ е изпратило 4 писма с напомняне и настойчиво приканване към действия до всички институции, имащи отношение по казуса", пише още в позицията на министерството.
Снимка: БГНЕС
Берое и Септември завършиха 0:0
Мъж е в тежко състояние след катастрофа на пътя София-Варна
Делян Добрев: Предишният вариант не беше бюджетът на ГЕРБ
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Почистването на орбитални отломки може да се превърне в печеливш бизнес
Съоснователят на Neuralink стартира проект, който може да промени човешката еволюция
Роботът Optimus е усвоил бягането, движейки се почти като човек
Открита е уязвимост в механизма за възстановяване на ДНК на раковите клетки
Момиче се влюби в мъж, той я продаде за проститутка
41 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
МОСВ започна спешен мониторинг на морските води заради блокирания танкер
Тежка катастрофа по пътя София-Варна днес
Над 20 автомобила спукаха гуми на родно шосе само за 24 часа
Делян Добрев: Ремонтът на бюджета не е за сметка на социалните придобивки
Макрон заплашва Китай с мита заради търговския дефицит
Чуждестранните инвеститори пак са привлечени от китайските AI компании
Инсталация, вдъхновена от Кристо и Жан-Клод, е сред задължителните за посещение места през 2026 г.