Политическа партия "Величие" отправи остра декларация до Народното събрание на Република България, в която изразява възмущение от поредния случай на жестоки престъпления срещу деца в страната. Повод за позицията е разкритие за арест на петима души, обвинени в създаване и разпространение на порнографски материали с малолетни, включително бебе на два месеца.
Според ПП "Величие" този ужасяващ случай е показателен не само за престъпността в страната, но и за моралния срив на обществото и държавните институции, които не успяват да гарантират сигурността на най-уязвимите - децата.
"Ако не можем да защитим децата - не можем нищо. Те не са просто бъдещето, те са България. Без тях ние не сме народ, не сме общество, не сме държава", се казва в декларацията.
Партията призовава за дълбока промяна в управлението, която да постави морала и националния интерес над личните облаги. Според "Величие" страната се нуждае от държавници с висок морален стандарт, визия за поколения напред и способност да изграждат среда, в която младите растат с ценности, образование и национално самочувствие.
В документа се подчертава нуждата от решителни мерки за възпитание в култура, традиции и вяра, които да формират общество, обединено от идеята за съзидание, а не за оцеляване.
"Ние от ПП "Величие" ще положим всички усилия за изграждане на политики, които възпитават в национално самочувствие, традиции, уважение към историята и българската уникалност. Само така можем да отгледаме деца, които мечтаят – не оцеляват, които летят – не се крият, които носят България в сърцето си", се посочва в заключение.
Партията заявява, че ще настоява за ясни критерии за отговорност във властта и нетърпимост към корупцията, бездушието и политическата безотговорност, които водят страната към разруха.
Снимка: БГНЕС
Русия отзовава посланика си в Армения – сигнал за ново напрежение
Киноиндустрията в траур: почина Марсия Лукас на 80-годишна възраст
Илияна Йотова: Ситуацията с дефицита не е специфична само за България
Правосъдието се продава, но не всеки може да го купи
Деменцията не е неизбежна съдба, тя е предотвратима
Хламидиална инфекция - до какво може да доведе?
Дракункулоза (болест на гвинейския червей) – едно от последните заболявания, близки до пълна ерадикация
Комарите могат да привикнат към репелентите?!
Разкрити са тайните дневници на бащата на Стивън Хокинг
Испания и ЕС представиха нов квантов суперкомпютър на стойност 10 млн. евро
Поколението Z и AI: Кои професии са защитени от изчезване
Каква ще бъде слънчевата активност през уикенда (30-31 май)
Стилияна Николова влезе във финалната битка на многобоя на Европейското
Йотова за дефицита: Има много други държави, които са в ситуацията на България
Катастрофа затруднява движението край варненското село Слънчево
Какво ще бъде времето в неделя?
Освободиха тримата задържани служители на украинската фирма във Варна
Всички получават шестици – унищожава ли изкуственият интелект стойността на дипломата?
IPO-то на SpaceX поставя цена на страха да не изпуснеш възможността
Волатилна седмица за пшеницата, медта остава фаворит на инвеститорите
Томас Петер Ебм: Инфлацията влияе драматично на болничните бюджети