Днес минималните температури ще бъдат от 4 до 11 градуса. Времето ще остане дъждовно, като по-съществени валежи се очакват в южните райони, а следобед – в източните. През нощта срещу сряда валежите ще продължат, съобщи синоптикът на Bulgaria ON AIR Ивана Дилова.
Вятърът ще бъде слаб, със скорости до 20 километра в час, от югоизток. Максималните температури ще са между 13 и 18 градуса, по Черноморието – от 12 до 15 градуса.
Над планините ще бъде облачно, върховете и билата ще са закрити. В Рила и Пирин ще има валежи от дъжд и сняг. Вятърът по високите части, над 2500 метра, ще бъде слаб, от югоизток, с пориви до 20 километра в час.
Максималните температури за деня над 2500 метра височина ще бъдат от -2 до -4 градуса, а над 1500 метра височина – около 3-4 градуса.
В сряда ще вали в Западна България. В четвъртък по-влажен въздух от север ще донесе нови валежи, като температурите в населените места ще бъдат от 13 до 19 градуса. В петък ще се задържи облачно.
Гледайте цялата прогноза във видеото.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Лесни и бързи рецепти с тиквички, които да опитате веднага
Кои са знаците, че скоро ще срещнете нова любов?
ЦСКА 1948 победи Спартак Търнава с 5:3 след дузпи
По-полезни ли са по-оранжевите пред по-светлите кайсии?
Лятната ваканция и здравето на децата: Защо липсата на режим крие рискове и как да помогнем на детето
Инжекционен контрацептив е свързан с риск от менингиом
Първи форум по медицинска етика у нас организира МУ–Плевен
Китайската ракета за многократна употреба „Палас-1“ прави дебютен полет през август 2026 г.
Учени откриха как океанът може да захрани човечеството с енергия за 50 000 години
Космическият телескоп „Роман“ на НАСА е зареден с гориво: Предстои изстрелване
Как Starship се приводнява и какво е въздействието върху океана
Какво време ни очаква през август
Инфлуенсър разцепи Ferrari SF90 наполовина и побърза да се "похвали" в интернет
Инспекцията по труда погва работодателите по морските курорти
Тръмп с поредна порция заплахи към Иран, прицели се по ядрен обект
Архимандрит Никанор: Т.нар. "патриарх Даниил" вкара БПЦ в демоничните кремълски коловози
Трусовете в Близкия изток заличиха част от оптимизма на Wall Street
Кадър на деня за 28 юли
Сам Алтман: Може да се наложи умишлено да забавим развитието на AI
УЕФА обмисля бойкот на турнирите на ФИФА