Баба Марта пристигна във Велико Търново с файтон тази сутрин. Малки и големи я посрещнаха с ентусиазъм, тя раздаде над 500 мартеници на търновци.
"По традиция в Търново всяка година раздаваме мартенички. С файтона минаваме през целия град", каза Баба Марта.
В Елена площадът се превърна в червено-бяла феерия, с ръчно изработени мартеници от деца и учители.
"Първо обсъдихме как трябва да изглежда украсата, а след това всички заедно - и учители, и ученици, я направихме", разказа началният учител Цветка Зуркова.
"Изготвиха Пижо и Пенда. Ние, големите, помагахме за оградата, за цветята", допълни директорът на НЧ "Иларион Макариополски" Анета Ламбурова.
"Аз съм облечена като Пенда. Децата също участваха с най-различни песни и танци за едно наистина прекрасно настроение за празника", сподели Марина Станева.
Украса на възрожденското градче радва жителите и гостите от цяла България, които са отседнали през празничните дни в Елена.
Вижте повече в репортажа на кореспондентите ни.
Кола се обърна по таван на булевард в София
Рецептата Dnes: Кекс с праскови и рикота
Татарова: Разбрах от медиите, че съм освободена от поста
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Първи протест срещу Радев пред МС тази вечер
Деница Сачева постави оценка среден 3 на бюджета
Военноморските сили унищожиха дрейфащ дрон край Кранево
Размяна на удари между САЩ и Иран постави под въпрос примирието в Близкия изток
Първи проверки по морето: 11 установени нарушения по плажове и в заведения
САЩ одобриха Mythos 5 на Anthropic за по-широка употреба
Охлаждането при печалбите в китайската промишленост е признак на слабост
Търсенето на природен газ в ЕС расте с 2,5% през 2025 г.
Изтеглянето на войските на САЩ хвърля сянка върху редица германски градове