Радост за малки и големи: Баба Марта пристигна с файтон във Велико Търново (ВИДЕО)

Площадът във възрожденска Елена посрещна жители и гости, окичен в бяло и червено

01.03.2025 • 14:13 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Баба Марта пристигна във Велико Търново с файтон тази сутрин. Малки и големи я посрещнаха с ентусиазъм, тя раздаде над 500 мартеници на търновци. 

"По традиция в Търново всяка година раздаваме мартенички. С файтона минаваме през целия град", каза Баба Марта.

В Елена площадът се превърна в червено-бяла феерия, с ръчно изработени мартеници от деца и учители.

"Първо обсъдихме как трябва да изглежда украсата, а след това всички заедно - и учители, и ученици, я направихме", разказа началният учител Цветка Зуркова.

"Изготвиха Пижо и Пенда. Ние, големите, помагахме за оградата, за цветята", допълни директорът на НЧ "Иларион Макариополски" Анета Ламбурова.

"Аз съм облечена като Пенда. Децата също участваха с най-различни песни и танци за едно наистина прекрасно настроение за празника", сподели Марина Станева.

Украса на възрожденското градче радва жителите и гостите от цяла България, които са отседнали през празничните дни в Елена.

Вижте повече в репортажа на кореспондентите ни.


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички