БСП избира своя нов председател на 51-вия конгрес на партията. Кандидатите са 14. Делегатите трябва да гласуват и промени в Устава на партията, с които да се върне старото положение - председателят да се избира от Конгреса, а не чрез пряк вот.
Следващият председател ще има пълната легитимност да представлява Българската социалистическа партия (БСП). Това заяви временният председател на партията Атанас Зафиров по повод процедурата за избор на следващия лидер на столетницата.
"Нека да не предопределяме. Аз съм гласувал вече в Национален съвет предложението на Работната комисия, която предложи да отпадне прекият вот и решението да се взима от делегатите на конгреса", каза Зафиров.
Зафиров обеща процедурата да бъде демократична
Временният председател на партията подчерта, че делегатите на конгреса имат пълната легитимност да изразяват волята на цялата партия, тъй като са избрани демократично.
"И двата метода имат своите предимства и възможности за изкривяване. Въпросът е да не се допускат изкривявания", добави той.
Зафиров увери, че каквато и да бъде процедурата, тя ще бъде достатъчно демократична и "следващият председател ще има пълната легитимност да представлява Българската социалистическа партия".
"Със сигурност ще има напрежение, но очаквам от този конгрес БСП да излезе по-единна и обединена. Ако конгресът реши да избира председател сега, делегатите ще решат. Ако не се промени уставът, се отива на пряк избор“, каза доц. Киселова, която присъства на 51 конгрес на БСП, който трябва да избере председател на партията", коментира председателят на парламента доц. Наталия Киселова.
Според нея БСП и лявото трябва да вървят в посока възстановяване на държавността, на парламентаризма в хубавия смисъл на думата – на дискусия, а не на караници.
"Трябва да се поставят националните проблеми на дневен ред. Това са ядрената енергетика, прекратяването на незаконната миграция и европейското бъдеще", подчерта доц. Киселова.
Как да вкараме повече движение и спорт в ежедневието си?
Нов скок в сметките за ток и парно - средно с 2,99% и 4,58%.
Сигналите ви: Храна с изтекъл срок на годност, сандвичи с мухъл...
ПБ ще спази закона и няма да вдига тавана на дълга през НС
Генитален пролапс - защо се получава и как се лекува?
Една доза псилоцибин може да облекчи депресията за месеци
Защо бебетата хвърлят предмети?
Босилекът и индийското орехче може да не са безвредни за всеки
В Слънчевата система може да е съществувала още една планета: Къде е изчезнала?
Марс – най-странните и изумителни факти за Червената планета
Слънцето не е задължително: Учени откриха условия за живот на тези луни
Ново проучване оспорва лунния произход на астероида, към който се е насочил Китай
Има ли Варна предварително определен победител в обществена поръчка за Синя и Зелена зона за близо 2,5 млн. евро?
Махнаха оградите и забранителните табели на плаж "Крапец-Север"
Самоубиец блокира магристрала „Тракия“ (ВИДЕО)
Граждански протест иска оставката на кмета на Варна
Подпалиха колите на бившия окръжен прокурор на Търговище
Пламен Зеленков: Осигуряването на чиста питейна вода за столицата е стратегическо управление
Главболгарстрой участва в диалог за енергийната свързаност на Югоизточна Европа
Victoria's Secret повиши прогнозата си на фона на силни продажби
Управляващите се отказаха от предложенията за увеличаване на тавана на дълга - засега