Главният прокурор Борислав Сарафов отново е подал искане за свалянето на имунитетите на народните представители Марио Рангелов и Джейхан Ибрямов от парламентарната група на "Демокрация, права и свободи". Това беше съобщено от председателя на Народното събрание Наталия Киселова.
Преди няколко седмици депутатите решиха да не свалят депутатските имунитети на Марио Рангелов и Джейхан Ибрямов.
Наблюдаващите прокурори при Софийската градска прокуратура (СГП) са изготвили повторни предложения за сваляне на имунитетите на двамата с мотива, че и към момента са налице достатъчно доказателства за привличане към наказателна отговорност и за предявяване на обвинения спрямо двамата народни представители. В хода на разследванията са извършени редица действия – претърсвания и изземвания, разпити на множество свидетели, приобщени са писмени и веществени доказателства и др.
Прокурорите от СГП са изложили допълнителни аргументи за исканията си. Посочва се, че основен принцип в наказателния процес е разглеждане и решаване на делата в разумен срок, каквато е и практиката на Европейския съд по правата на човека (ЕСПЧ), информира "Фокус".
Как се справяте с непрекъснато нарастващите цени на храните?
Снимка: БГНЕС
Протест в Павликени за българина, паднал от движещ се влак в Германия
Как да се спасите от летните жеги?
У нас все още не са идвали инспектори от "Мишлен", а само одитори
Нов 3D атлас показва човешкия мозъчен ствол клетка по клетка
Кога акупунктурата има смисъл: лекарски поглед към болката, стреса и баланса в тялото
Проучване проверява дали лекарства за отслабване са съвместими с химиотерапия
Липодерматосклероза – кожни промени при хронична венозна недостатъчност
Учени обясниха защо почвата от двете страни на Луната е различна
НАСА за първи път измери магнитното поле на пулсар в мъглявината „Фар“
Част от ракета на SpaceX може да се разбие в Луната през август
Астрофизици откриха как да прогнозират силата на слънчевите цикли години по-рано
След проверка: Спагети в ресторант в Монте Карло излизат €18, в София – €25
Науката зад „Одисея“: Какви реални явления може да са вдъхновили Омир
Най-много "френски" безработни у нас има от Благоевград
Оранжев код за Варна: Очакват се интензивни валежи с гръмотевични бури и градушки
Официално: US военните самолети се връщат обратно у нас
Унгарските прокурори конфискуват сървърите на партията на Виктор Орбан
Европейските пазари приключиха сесията на положителна територия
Конфликтът в Иран - инвазия или „вечна война“ за САЩ?
Кадър на деня за 21 юли