За да се излезе от политическата криза и блокирането на работата на Народното събрание "Демократи за силна България" предлагат ген. Атанас Атанасов за поста председател на НС.
От партията предлагат на коалиционните партньори от "Да, България" и "Продължаваме Промяната" да бъде издигната обща кандидатура на коалицията в лицето на Атанас Атанасов.
"Смятам, че сериозни преговори означават създаване на мнозинство за председател на парламента, за МС и основните начала на бюджета", заяви Радан Кънев.
От първата политическа сила ГЕРБ-СДС видяха в кандидатурата на Атанасов шанс за преговори, но поставят условие.
"Подкрепата за ген. Атанасов е свързана с подкрепа за Борисов като кандидат за премиер. Предлагам колегите от ПП-ДБ да излъчат преговорен екип, след който да има лидерска среща", каза Даниел Митов от ГЕРБ-СДС.
По думите му ГЕРБ не търсят друг кандидат, който да предложат за премиер на страната, освен посочения вече от тях лидер на партията - Бойко Борисов Борисов.
"В ДСБ не познавам човек, който би подкрепил Борисов за премиер", категоричен е Радан Кънев.
Лидерът на "Възраждане Костадин Костадинов коментира във Facebook: "Ситуацията накратко: ПП си искат Борисов, ДБ си искат Пеевски и за това им е виновно "Възраждане".
Вижте повече в репортажа на Алекс Христов.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Божков, Левски и моралът
Какво да очакват зодиите след лятното слънцестоене на 21 юни до края на 2026 г.?
Финландия засилва въоръжението на F-35 с нова поръчка на интелигентни бомби
Ходенето по срещи плаши Джейсън Съдейкис
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Нови правил в ЕС: Колите вече трябва задължително да имат рециклирани материали
Симона Радева получи 3,6 години затвор за укриването на Семерджиев
За седмица: КАТ написа 30 759 фиша и 3304 акта
Внимание! Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
30 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Трафикът в Ормузкия проток расте, Иран е изнесъл 20 млн. барела петрол за седмица
Илюзорен ли е мирът на Доналд Тръмп в Близкия изток?
България излиза от „сивия списък“ за пране на пари
Консултант: Служителите от по-ниско ниво саботират дигитализацията на бизнеса
преди 1 година