С две спортни инициативи в Морската градина на Бургас беше отбелязан Световният ден за борба с диабета. Колоездачи и спринтьори се включиха в здравната кауза, чиято цел е превенцията на заболяването. Всяка година болестта се диагностицира при около 7 милиона души, от които над 60 000 са деца.
Освен приятните емоции от колоезденето и бягането, всеки от участниците получи информационни материали, посветени на борбата с диабета и наднорменото тегло.
"По последни данни всеки трети има симптоми на диабет, повечето от тях страдат от бъбречни заболявания, ретенопатия - заболяване на очите. Водещи причини са затлъстяването, заседналият начин на живот, тютюнопушенето, алкохола", каза колоездачът Станислава Кодева.
Снимка: БГНЕС
Земетресение с магнитуд 4,9 е регистрирано в Егейско море
Горещите вълни прекъсват тока в Европа: Кои държави са най-застрашени?
Кремъл: Само ядрените оръжия в момента ни защитават от световна война
Какво да ядем при подуване на корема?
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Какво ще бъде времето в четвъртък?
Приключи монтажът на новото енергоспестяващо улично осветление в "Чайка"
Иван Шишков в парламента: Във Варна се вихри беззаконие вместо туризъм
Грешките при отпускане на лекарства по НЗОК намаляха с над 98%
Задържаха 27-годишен във Варна заради грабеж
ЕК предлага "Европол" да има представителства и служители във всички страни от ЕС
Samsung планира обратно изкупуване на акции за 59 млрд. долара
Доставчикът на индекси MSCI преквалифицира България като Frontier Market
Бизнес перспективите в Германия се подобряват леко, несигурността намалява