Аптеките ще получават допълнителни 15% от всяко лекарство по НЗОК

Максимумът е 25 лева на лекарствен продукт

09.07.2024 • 13:12 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Аптеките ще получават допълнителни 15% от всяко лекарство по НЗОК
Аптеките ще получават допълнителни 15% от всяко лекарство по НЗОК

Здравната каса и фармацевтите се разбраха за новите правила за финансиране на аптеките. Те ще влязат в сила със задна дата от първи юли и ще намалят наполовина разходите за обработка на рецепти за безплатни лекарства.

Възнаграждението аптеките ще получават като процент от стойността на отпуснатите медикаменти и той е 15%. Максимумът е 25 лева на лекарствен продукт, съобщиха от Здравната каса и Фармацевтичния съюз 

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички