Със заповед вътрешният министър Калин Стоянов възстанови РУ - Полски Тръмбеш и РУ - Стражица и заръча на колегите си да работят за спад на престъпленията в двете общини и за повишаване на разкриваемостта.
Районните управления бяха преобразувани преди две години, наред с множество други полицейски участъци, районни управления, групи за охрана на държавната граница и гранични полицейски управления.
"Когато темите за Шенгенското пространство, за нелегалната миграция, за повишаване на сигурността на гражданите са на дневен ред, няма как да работим с ограничени структури", подчерта вътрешният министър и категорично възрази срещу реформи, започващи от хората на терен.
Откроявайки общите усилия за възстановяване на чувството за справедливост, спокойствие и сигурност у хората, Стоянов изрази увереност, че полицаите, които ще изпълняват служебните си задължения в двете възстановени районни управления, ще оправдаят гласуваното доверие и професионално ще работят за намаляване на престъпленията в двете общини и за повишаване на разкриваемостта.
В отговор на журналистически въпроси, свързани с пътнотранспортния травматизъм, министърът информира за предприетите стъпки, за да започнат тол камерите да измерват средната скорост на моторните превозни средства: "Имаме уверението, че най-късно до 6 месеца това ще се случи. Работим усилено с Министерството на електронното управление и фирмата, която оперира с камерите".
В допълнение посочи, че до месеци се очаква доставката на 273 камери, заявени по обществени поръчки. По думите му това е една малка част от усилията, които МВР влага в намаляването на пътнотранспортния травматизъм – казус, в който ангажимент имат и много други ведомства и агенции.
Относно започналите акции за купуване на гласове министърът на вътрешните работи посочи, че те ще продължат до изборния ден.
"Най-важното е превенцията, абсолютно всеки сигнал следва да бъде обработен максимално бързо и още по-бързо да бъде докладван на прокуратурата, за да продължат съответните съвместни действия", категоричен е той.
Какви са плановете Ви за 9 юни?
Снимка: МВР
Защо ВМС на САЩ вече нямат фрегати?
5 летни идеи, с които ще обновите връзката си
САЩ може да постигне споразумение с Иран за Ормузкия проток до 5 август
Пожарът в Пловдивско се разгоря отново
Фруктозата подпомага метастазирането рака на яйчниците
Кърменето дава това, което никое друго хранене не може
Как да се предпазим от опасните последици на жегата?
Как гонореята води до стеснение на уретрата при мъжете?
Краят на света според Бредбъри: Избегнахме ли ядрена катастрофа на 4 август 2026 г.
Най-голямата дигитална камера в света, тази на „Вера Рубин“, засне над 650 000 галактики
В „гробището“ на Млечния път се крият 170 млн. черни дупки?
Тайните на некропола Коеби: Скрити мегалитни могили под земята
Ново 20: Полицаи се маскират като растения, за да ловят шофьори-нарушители
Внимание! Магнитна буря връхлита Земята днес и утре
За първи път: ултрамаратонец пробяга "Ком-Емине"
744 млн. лв. сме доплатили за лекарства през 2025 г.
Учени със сензационно разкритие за евентуален извънземен живот
Европейските акции достигнаха нови рекорди във вторник
Случаи на автономен пробив на защити от водещи AI алгоритми изпреварват нормативната рамка
Германският регулатор е одобрил офертата на UniCredit за Commerzbank
25 американски щата оспорват в съда последните мита на Тръмп